سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

معرفی وب سایت صدا و سیمای مرکز سمنان - صفحه محتوایی خبر

 

 

معرفی وب سایت صدا و سیمای مرکز سمنان

با توجه به روند روز افزون گسترش فضاهای مجازی و استفاده از اینترنت در زمینه  های گوناگون لازم شد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و به تبع آن مراکز استانی از فضای مجازی نیز در جهت پیشبرد اهداف خود استفاده نمایند  چرا که شبکه های بزرگ بین المللی علاوه بر حضور دائم در سراسر جهان و تولید و پخش برنامه هایشان به زبان های مختلف از فضاهای مجازی نیز برای ارتباط بیشتر با مخاطبان بهره گرفته اند .

اگر چه تلاش می شود در برنامه های شبکه استانی مرکز سمنان با مخاطب ارتباط بیشتری برقرار شود و آنان در برنامه های مختلف حضور مداوم و پررنگ داشته باشند اما آنچه مشخص است این جریان تبادل اطلاعات تقریبا" یکسویه بوده است و تعامل اندیشه ای با مخاطب انجام نمی گرفت .

اما با وجود وب سایت ، تعامل اندیشه ای رسانه و مخاطب بیشتر گردیده و مخاطبان به راحتی می توانند نظر خویش را اعلام نمایند . 

بمنظور ایجاد پل ارتباطی و تعامل گسترده تر و بیشتر با مخاطبان رادیو و تلویزیون وب سایت صدا و سیمای مرکز سمنان در سال 1387 راه اندازی شد .

وب سایت فعلی این مرکز که از آذر ماه سالجاری با ترکیبی جدید در اختیار مخاطبان و کاربران قرار گرفته است شامل صفحه اصلی ، صدا ، سیما ، خبر ، تولیدات ویژه و موسیقی  و بسیج می باشد . 

صفحه اصلی  :

در صفحه اصلی گزیده آخرین مطالب صفحات دیگر را می توان مشاهده کرد . مطالبی که کاربران می توانند به زیر مجموعه آن مراجعه و اطلاعات کاملتری را برداشت نمایند .

در این صفحه علاوه بر پیوند  آرشیو / قسمتهای مختلف شامل استان شناسی، ارتباط با ما ، اطلاعاتی در خصوص مرکز ، نقشه سایت و گالری تصاویر قابل مشاهده است .

صفحه های صدا و سیما :

در این صفحه توضیحاتی برای آخرین تولیدات رادیویی و تلویزیونی مرکز بهمراه قسمتی از برنامه ها و عکسهای پشت صحنه ارائه شده است .

جدول روزانه پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی، پیوند جذب ایده و سوژه کاربران ، جدول هفتگی سایت ، فرکانس  های شبکه استانی صدا و سیما ، برندگان مسابقه های رادیویی و تلویزیونی و نظرسنجی از دیگر قسمتهای مهم این صفحه است . قابل ذکر است کاربران می توانند برنامه های رادیویی و تلویزیونی این مرکز را بطور زنده از طریق اینترنت ببینند و بشنوند.

در ضمن از مهمترین قسمتهای صفحه های صدا و سیما امکان اظهار نظر در خصوص برنامه های مختلف این شبکه است و کاربران می توانند دیدگاههای سایر مخاطبان را مطالعه نمایند.

صفحه خبر:

انتشار آخرین اخبار استان از مهمترین قسمتهای این صفحه است . در این صفحه گزارشهای خبری بصورت تصویری قابل رویت است .

تحلیل خبری ، گزارشهای تحلیلی ، آخرین اطلاعیه های عمومی ، پیوند اوقات شرعی ، پیش بینی وضع هوا ، پیوند ارسال عکس و سوژه های خبری از دیگر بخش های این صفحه می باشد .

 صفحه تولیدات ویژه :

با توجه به نگرش وب سایت به عنوان یک رسانه این صفحه طراحی شده است .

تولیدات صوتی ، تصویری ، متنی و عکس از بخش های دیگر این صفحه است . کاربران در این صفحه می توانند تصاویر ، عکس ها و یا تولیدات صوتی خود را برای استفاده سایرین ارسال نمایند .

صفحه موسیقی :

در این صفحه کلیه تولیدات موسیقی صدا و سیمای مرکز سمنان شامل موسیقی سنتی ، بومی ، پاپ ، ارکسترال ، و بی کلام در اختیار کاربران قرار گرفته است و کاربران می توانند علاوه بر استفاده از موارد فوق نماهنگ های تولیدی این مرکز را نیز مشاهده نمایند .

صفحه بسیج:

با توجه به فعالیتهای همه جانبه و گسترده پایگاه بسیج این مرکز صفحه ای برای بسیج در نظر گرفته شده است . در این صفحه آخرین اخبار مربوط به بسیج ، تولیدات رادیویی و تلویزیونی آن قابل مشاهده است .

قسمتی از این صفحه با عنوان "با شهیدان"مختصری از زندگی نامه شهدا ، پیام ها و قسمتی از وصیتنامه هایشان درج گردیده است که تقدیم کاربران و مخاطبان می گردد .

نکته مهمی که در طراحی وب سایت جدید صدا و سیمای مرکز سمنان مورد توجه می باشد شامل :

استفاده از ویژگی های web2است یعنی در قسمتهای مختلف امکان اظهار نظر برای کاربران سایت طراحی شده است و مخاطبان می توانند دیدگاههای خود را بیان کنند و سایر کاربران نیز از آن مطلع شوند .

سخن پایانی:

در پایان ضمن تشکر از شما بخاطر انتشار این گزارش ، از زحمات معاون محترم برنامه ریزی و نظارت این مرکز که روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان را در تهیه و تنظیم این گزارش یاری داده اند تقدیر و تشکر می نماییم . در ضمن مخاطبان برنامه های صدا و سیمای مرکز سمنان می توانند علاوه بر وب سایت این مرکز از طریق سامانه پیامک 30000615 و تلفن 4444002 و 162 واحد ارتباطات مردمی روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان- نظرها و پیشنهادهای خود را در میان بگذارند .


alt 
alt