سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

معصومی فر در جمع همکاران رادیو سمنان - صفحه محتوایی خبر

 

 

معصومی فر در جمع همکاران رادیو سمنان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان ابوالفضل معصومی فر مدیر کل صدای استان های سازمان صدا و سیما در جمع برنامه سازان صدای این مرکز گفت: با بیست ساعته شدن شبکه استانی صدای مرکز سمنان فرصتی وجود دارد که این شبکه به فرهنگ غنی مردم استان سمنان بپردازد .

وی افزود: شبکه های استانی می توانند با پرداختن به فرهنگ غنی استان و اقوامی مختلف با فرصت بیشتری به این امر بپردازند چرا که مردم به فرهنگ، گویش، لهجه و زبان و سایر نمادهای فرهنگی استان خود علاقه دارند و از آن بهره می جویند .

معصومی فر افزود: شبکه های ملی به دلیل این که باید برای همه مردم ایران برنامه بسازند، کارشان بسیار سخت تر از شبکه های استانی است چرا که شبکه های ملی با دهها زبان و گویش سر و کار دارند و زمان پرداختن به گویشها و زبانها را به طور جداگانه ندارند اما برای شبکه های استانی با توجه به حوزه استان و منطقه خود می توانند به فرهنگ و هویت مشخص آن منطقه بپردازند و به علاقه مردم نسبت به فرهنگ و آداب مناطق توجه بیشتری نمایند .

مدیر کل صدای استانها بیان کرد: مردم از شبکه هایی که دغدغه های آنان را عنوان کنند استقبال می نمایند و ثابت شده است این شبکه ها نسبت به سایر شبکه ها مخاطبان بیشتری جذب کرده اند .

 معصومی فر رویکرد اداره کل صدای استان ها را چند بعدی عنوان کرد و اظهار داشت: این مرکز رویکرد خود نسبت به گذشته که یک رویکرد تک بعدی بوده است را به چند بعدی تغییر داده و علاوه بر ارزیابی برنامه های مراکز شاخص های دیگری از جمله تولید برنامه های سفارشی و پیشنهادی، افزایش و کاهش مخاطب، تنظیم و چینش کنداکتور، برنامه ریزی سال شامل طبقه برنامه، موضوعات ده گانه، مخاطبان هفت گانه و هدفهای سه گانه، برگزاری جلسات طرح و برنامه، حضور در جشنواره ها، اجرای مشترک با مراکز و نحوه تعامل مراکز با حوزه ستادی را در ارزیابی ها مد نظر قرار می دهد.

 در ادامه این جلسه یوسفی مدیر هماهنگی اداره کل صدای استانها وجود نیروهای هنری در صدا و سیمای مرکز سمنان را نشان از ظرفیت های بسیار مناسب این مرکز دانست و گفت: اداره کل صدای استانها در طول سال آماده پذیرش طرحهای پیشنهادی هنرمندان و برنامه سازان این مرکز است لذا انتظار می رود همکاران علاوه بر تولید برنامه های مصوب نسبت به این امر توجه بیشتری نمایند .

 قابل ذکر است در 6 ماهه اول سالجاری 40 برنامه از صدای مرکز سمنان در اداره کل صدای استانهای سازمان صدا و سیما ارزیابی شده که 3 برنامه صبح بخیر قومس و خانه مهر به تهیه کنندگی مریم بابایی و ماجوونیم کاری از حمیدرضا کاشی توانستند امتیاز بالای 70 را کسب نمایند.

alt

alt