سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

ملاقات با باجی و کدخدا درروستایی متروک - صفحه محتوایی خبر

 

 

ملاقات با باجی و کدخدا درروستایی متروک

فیلم تلویزیونی زمین گرم به تهیه کنندگی و کارگردانی سالم صلواتی در صدا و سیمای مرکز کردستان تهیه و تولید می شود.

صلواتی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این تله فیلم سه ماه پیش تولید داشته و تصویربرداری آن از دی ماه سال جاری آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تصویربرداری تله فیلم زمین گرم تا پایان سال ادامه خواهد داشت ابراز امیدواری کرد: این تله فیلم تا تیرماه امسال آماده پخش خواهد شد.

وی درخصوص داستان این تله فیلم بیان داشت: این فیلم زندگی پیر زن و پیرمردی (باجی و کدخدا) را روایت می کند که در یک روستای متروکه زندگی می کنند و هر کدام منتظر سفرکرده های خود هستند. باجی و کدخدا تنها مونس هم در روستای دور افتاده هستند. روزی بر حسب نیاز و اتفاق، کدخدا از روستا می رود و بر اثر بارش برف توان برگشت به روستای خود را نمی یابد و...

صلواتی با اشاره به اینکه این تله فیلم در استان کردستان تهیه و تولید می شود افزود: روستاهای اطراف شهر کامیاران و سنندج مهمترین لوکیشن های فیلم زمین گرم را تشکیل می دهند.

alt

وی با بیان اینکه در تمامی لوکیشن ها از جاذبه های بکر استان کردستان استفاده شده است اظهار داشت: این تله فیلم با زبان کردی تصویربرداری می شود. وی از دوبله تله فیلم زمین گرم به زبان فارسی خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به تصمیماتی که گرفته شده قرار است پس از اتمام کار از تله فیلم نیز نسخه سینمایی تهیه شود.

گفتنی است بازیگرانی همچون سید جعفر شیخ احمدی (کدخدا)، آسیه مرادی زر (باجی)، مسعود یوسفی (خواستگار)، بیان مفاخری (عروس)، عبدالله قصیری (پدر دختر) در این تله فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

 عوامل تولید این سریال عبارتند از:

مجری طرح: سناء حسین پناهی / تصویربردار: صلاح کریمی / صدابردار: هادی ساعد محکم / مدیر تولید و مدیر صحنه: سرکوت محمدی / برنامه ریز و بازیگردان: مسعود یوسفی دستیار اول کارگردان: اسرین محمودی / ناظر کیفی آقای حسین لطفی


alt


alt