سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مهاباد ، مرکزی فعال در تولید انیمیشن - صفحه محتوایی خبر

 

 

مهاباد ، مرکزی فعال در تولید انیمیشن

صدا و سیمای مرکز مهاباد از سال 1391 تا کنون موفق به ساخت 4 مجموعه به مدت  660 دقیقه تولید انیمیشن گردید.

مجموعه انیمیشن «پایگاه مرزی» با موضوع دفاع مقدس در 26 قسمت 11 دقیقه ای تولید شده است. این مجموعه به نویسندگی آقای کامران یوسفی و تهیه کنندگی و کارگردانی آقای ناصر قنبری با تکنیک سل دیجیتال، تولید شده است. این مجموعه در رابطه با ماجراها و قصه هایی است که بین شخصیت های یک پایگاه مرزی و دو خبرنگار عراقی که به عنوان جاسوس وارد خاک ایران می شوند روی می دهد. در این مجموعه سعی شده جوانمردی، فداکاری، ایثار و..نیروهای خودی در دفاع از خاک ایران به تصویر کشیده شود.

مجموعه انیمیشن «آدی و بودی »، در 13 قسمت 7 دقیقه ای و با تکنیک سه بعدی به نویسندگی و تهیه کنندگی آقای پژمان علی پور و و کارگردانی آقای کیوان ملک محمدی، تولید شده است. این مجموعه اولین تولید انیمیشن سه بعدی مرکز مهاباد و بدون دیالوگ می باشد. در این مجموعه که آدی و بودی در همسایگی یکدیگر زندگی می کنند با توجه به خصوصیاتشان که آدی آینده نگر و دقیق و بودی بی خیال و در زمان حال زندگی می کنند هر بار اتفاقی می افتد که این تضاد شخصیتی شان منجر به ماجراهای قصه ی این مجموعه می گردد. در این مجموعه سیزده قسمتی با توجه به جنبه ی سرگرمی و تفریحی اش سعی شده با موضوعاتی همچون لی لی، سوپ کبک، ابرها، نقاشی، بند رخت، دل درد، قایم باشک، قلک، مترسک، الاکلنگ، سطل آشغال، بادبادک، گنج، در بطن قصه ها، پیام هایی اخلاقی و انسانی و اجتماعی و فرهنگی به بچه ها آموزش داده شود.   

مجموعه انیمیشن «تخم مرغ های دوست داشتنی»، در 13 قسمت 7 دقیقه ای به نویسندگی آقای علی گلستانی و تهیه کنندگی آقای پیمان شریفی و کارگردانی آقای رسول آذرگون با تکنیک سل دیجیتال تولید شده است. مجموعه "تخم مرغ هاي دوست داشتني" انيميشني است كه سعي دارد در قالب روايت داستان هاي فانتزي آداب و رسوم مردم منطقه را به عنوان خطه اي از سرزمین اسلامی به تصوير بكشد و كودكان و نوجوانان را با بخشي از فرهنگ ها و خرده فرهنگ هاي سرزمين مادريشان همچون نوروز آشنا كند. در این مجموعه تخم مرغ های شهر خیالی تتوها با کمک روژان کارکتر اصلی مجموعه سعی می کنند با ننه سرما مقابله و بهار  و نوروز را به شهرشان بیاورند.

alt

alt

مجموعه انیمیشن «ابر پیر»، در 13 قسمت 11 دقیقه ای به نویسندگی و تهیه کنندگی آقای آرش رفیعی و کارگردانی آقای علی بانگین با تکنیک کات اوت تولید شده است. مجموعه "ابر پیر" قصه ی ابر پیر و دیگر ابرها در شهر ابرها است که شاهد مسایل و مشکلات بچه ها هستند که یا خودشان باعثش شده یا برایشان ایجاد می شود. ابر پیر به اتفاق دوستانش این کودکان را شناسایی و شب هنگام به شهر ابرها می آورند و در آنجا داستانی را برای کودکان بازگو می کنند که مرتبط با مشکلات و مسایل آنان می باشد.

مجموعه انیمیشن «اعضای کوچک» نیز در حال تولید می باشد.

مجموعه انیمیشن «اعضای کوچک» که 7 قسمت 7 دقیقه ای  و با تکنیک سل دیجیتال می باشد که پیش تولید آن و بازنویسی فیلمنامه ها  و طراحی کارکترها و استوری برد آن به پایان رسیده است و متحرکسازی چهار قسمت آن نیز به پایان رسیده و در مرحله ی رنگ آمیزی فریم ها و طراحی بک گراندها می باشد.

در این مجموعه با شخصیت اصلی قصه که دختر بچه ای دبستانی است همراه می شویم و در هر قسمت با طرح قصه ای به کارکردهای معنوی و اخلاقی یکی از اعضای بدن شامل چشم، گوش، بینی، زبان و مغز و دست و پا و .. می پردازد.

عوامل: طرح اولیه: سارا خلیل زاده و پژمان علی پور- تهیه کننده، کارگردان و نویسنده: پژمان  علی پور- انیماتور: ناصر قنبری - چکینگ و انتخاب رنگ کارکترها و اشیا: بهار قاضی - رنگ آمیزی رایانه ای: بهار قاضی، معصومه رسولی.

alt

alt