سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

مهاباد دومین « پایگاه مرزی» را می سازد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مهاباد دومین « پایگاه مرزی» را می سازد


سری دوم مجموعه انیمیشن «پایگاه مرزی» به تهیه کنندگی و کارگردانی ناصر قنبری در13 قسمت 11 دقیقه ای با موضوع دفاع مقدس در واحد انیمیشن مرکز مهاباد تهیه می شود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز مهاباد، انیمه و متحرک سازی این مجموعه به پایان رسیده و در مرحله صداگذاری، افکت، موسیقی و تدوین نهایی است.

این مجموعه انیمیشن که به صورت دو بعدی تهیه می شود داستان آن اتفاقات پیرامون پایگاه مرزی نسبتاً کوچک در مناطق مرزی کشورمان با عراق در دوران دفاع مقدس است که از مهمترین وظیفه نیروهای این پایگاه به فرماندهی حاج اکبر عملیات های گشت زنی، شناسایی و تخریب درعمق مواضع دشمن می‌باشد. آن سوی رودخانه‌ی مرزی نیز پایگاه دشمن به فرماندهی سروان ابوخردل و دو جاسوس ساده لوح اما بدجنس (ستوان بن مجبور و خلوان بن شوت) قرار دارد.

درگیری و مبارزه نیروهای دو پایگاه دستمایه داستان های شیرین، ساده و کودکانه این مجموعه با مضامینی چون ایمان، اخلاص، توکل، ایثار، شجاعت و دلاوری، هوشیاری و ... رزمندگان اسلام می باشد.

آشنایی و تعمیق دلبستگی مخاطب(کودک و نوجوان) با فرهنگ دفاع مقدس و تبیین ایثار و رشادت های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس از اهداف تهیه این مجموعه می باشد. 

alt

alt