جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

مهدویت ریشه و مبنای هویت انقلاب اسلامی - صفحه محتوایی خبر

 

 

مهدویت ریشه و مبنای هویت انقلاب اسلامی

مهدویت ریشه و مبنای هویت انقلاب اسلامی

 

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در خراسان رضوی: باید به صورت مستمر در راستای ترویج فرهنگ مهدویت در جامعه و دنیا تلاش کنیم.

 به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ، حجت الاسلام و المسلمین موسوی نصب در نشست با مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی که  جمعی از علما و معاونان و مدیران شبکه استانی حضور داشتند گفت: هویت انقلاب ما ریشه و مبنای آن در مهدویت است و باید ما ضمن گرامیداشت باشکوه نیمه شعبان برای ترویج فرهنگ مهدوی با کمک سایر دستگاه‌ها تلاش‌های شبانه روزی و مستمری داشته باشیم.

وی افزود: یکی دیگر از مسائل بسیار مهم که نباید از آن غفلت کنیم موضوع بیانیه گام دوم انقلاب است که مقام معظم رهبری به درستی به آن نکات بسیار ارزشمندی اشاره کردند و ما باید برای گسترش این بیانیه با تمام توان تلاش کنیم.

محسن نصرپور مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی در این دیدارگفت: بشردرهیچ عصری مثل امروزنیازبه معرفت منجی پیدا نکرده است وماوظیفه خود می دانیم که درترویج جلوهای جامعه مهدویت ،گفتمان مهدویت،ادعیه مهدویت ومهدویت دراندیشه مقام معظم رهبری تلاش کنیم. وی برایجاد‌ ستاد متمرکز در حوزه مهدویت در استان تاکید کرد و گفت:در حال حاضر در سیمای خراسان رضوی برنامه‌های بسیار خوبی در حوزه مهدویت در حال پخش است و در بهار سال ۱۴۰۰ برنامه تخصصی مهدویت به نام جان جهان پخش خواهد شد.

محسن نصر پور گفت: ما در صداوسیمای خراسان رضوی آمادگی داریم که با حمایت سایر سازمان‌ها در استان ویژه برنامه‌های خوبی در حوزه مهدویت تولید و در رسانه ملی پخش کنیم.

درادامه مسول ستاد مردمی مهدویت خراسان رضوی هم در این جلسه با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ مهدویت، برپایی سخنرانی‌ها و جلسات با موضوع مهدویت نباید فقط محدود به زمان نیمه شعبان شود گفت:از بهمن سال گذشته که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرد جوانان این مرز و بوم با اخلاص و در سایه ولی عصر به کمک نیازمندان شتافتند.

حجت الاسلام و المسلمین عزیزی گفت:در سال آینده دو جشن نیمه شعبان خواهیم داشت و از همه انتظار می‌رود که با تمام توان پای کار باشند.

حجت الاسلام و المسلمین دهشت عضو هیئت امنا ستاد مردمی مهدویت هم در این جلسه بااشاره به اینکه جریان مهدویت نیازمند یک مهندسی در کشور برای گسترش فرهنگ مهدوی است گفت:یکی از خواسته‌های ما از مجموعه استان قدس رضوی این است که حداقل یک صحن در حرم مطهر امام رضا علیه السلام به نام مهدی موعود نام گذاری کند.

وی گفت:حاج قاسم سلیمانی یک سرباز به تمام معنای حضرت مهدی موعود بودند و همه باید عین حاج قاسم سلیمانی رفتار کنیم.