سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

موج جدید رادیو یزد افتتاح شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

موج جدید رادیو یزد افتتاح شد

موج جدید رادیو یزد افتتاح شد

 

در مراسمی با حضور استاندار، مدیرکل صداوسیما و جمعی از مسئولان، موج جدید رادیو یزد و فرستنده رزرو رادیویی به صورت رسمی افتتاح شد و در دسترس قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز یزد : در این مراسم محمد علی طالبی، استاندار یزد، در مراسم افتتاح موج جدید رادیو یزد با اشاره به اینکه رادیو، بهترین راه ارتباط با شهروندان است‌ ، گفت: با گسترش سطح پوشش رادیو یزد در استان، زمینه ارتباط بیشتر و شنیدن صدا و مطالبات مردم در همه ی نقاط استان فراهم می شود.

طالبی با بیان اینکه رادیو یزد یکی از افتخارات صداوسیمای مرکز یزد است، افزود: موفقیت ها و رتبه های این مرکز طی سال های گذشته در جشنواره های مختلف سازمان صداوسیما نشان دهنده فعالیت و ارتباط خوب عوامل رادیو یزد با مخاطبان است. استاندار یزد با بیان اینکه نقاط دور افتاده از مرکز استان قادر به دریافت موج رادیو یزد نبودند، افزود: با سرمایه گذاری صورت گرفته از سوی صداوسیمای مرکز یزد و افتتاح موج AM ردیف ۷۴۷ رادیو یزد این نقص برطرف شد و موج رادیو یزد تمام استان را پوشش خواهد داد.

او اظهار داشت: اعتماد مردم به رادیو یزد باعث شده که نه تنها مردم استان بلکه از استان های همجوار نیز خواهان و علاقه مند به شنیدن برنامه های رادیو یزد باشند.

دکتر پهلوانیان، مدیرکل صداوسیمای مرکز یزد، نیز در این مراسم گفت: به دلیل نارضایتی اهالی برخی از نقاط استان مبنی بر کیفیت پایین سیگنال رادیو یزد و یا نبود سیگنال، به منظور افزایش ضریب نفوذ این رادیو در سطح استان، فرکانس آن از موج AM ردیف ۱۰۳۵ کیلو هرتز به ردیف ۷۴۷ کیلو هرتز، تغییر کرد.

پهلوانیان افزود: علاوه بر تغییر فرکانس، فرستنده رزرو رادیویی ۵۰ کیلوواتی نیز در ایستگاه پر قدرت رادیو یزد به بهره برداری رسید که در مجموع، ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان صداوسیما هزینه شده است.

برای هماهنگی و تبلیغ موج جدید رادیو یزد شماره تماس رادیو نیز به ۳۷۴۷ و شماره پیامک به ۳۰۰۰۰۳۷۴۷ تغییر می کند.

تغییر فرکانس رادیو یزد از هفدهم مهرماه آغاز خواهد شد و ۲۵ مهرماه به بهره برداری رسید که در این زمان رادیو یزد تنها از موج FM فرکانس ۹۴ مگاهرتز در دسترس بود.