سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

موج مهربانی رادیوهای استانی بر ساحل کیش می نشیند - صفحه محتوایی خبر

 

 

موج مهربانی رادیوهای استانی بر ساحل کیش می نشیند

برنامه زنده رادیویی موج مهربانی هر هفته با مشارکت یکی از مراکز استان ها با ساختار ترکیبی، نمایشی در رادیو کیش تولید و پخش می گردد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کیش، سید عبدالرضا کیا مدیر کل مرکز کیش با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه جزیره کیش رنگین کمان اقوام مختلف بوده و هموطنان ما از اقصی نقاط کشور با خرده فرهنگ ها و آداب و رسوم متفاوت در جزیره کیش ساکن هستند لذا با هدف تقویت فرهنگ ملی و آشنایی ساکنین جزیره با آیین و خرده فرهنگ های سایر نقاط کشور، این برنامه هر هفته با مشارکت یکی از مراکز استان های سازمان و دعوت از عوامل برنامه ساز آن مرکز در رادیو کیش تولید و پخش می گردد.

مدیر کل مرکز کیش افزود: یکی دیگر از اهداف تولید برنامه موج مهربانی ایجاد همدلی و تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات همکاران تولیدی سازمان بوده است. مطمئنا" همکاران مدعو از بهترین های مراکز می باشند و ما از این طریق می توانیم قابلیت ها و توانمندی های نیرو های بومی را افزایش دهیم.

سید عبدالرضا کیا تصریح کرد: با توجه به اینکه جزیره کیش ایرانی کوچک است و عوامل برنامه سازی که در مرکز کیش حضور می یابند با فرهنگ و آداب و رسوم و گویش های مختلفی هستند لذا خوشبختانه اجرا و پخش برنامه در کیش با گویش های مختلف باعث افزایش 50 درصدی رضایت و جذب مخاطب در رادیو کیش گردیده است .

alt

وی گفت: همکاران هر مرکز شامل تهیه کننده و گوینده به مدت یک هفته در کیش حضور داشته و این برنامه را از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18 لغایت 20 در کنار  گویندگان و گزارشگر مرکز کیش به روی آنتن می برند. تاکنون چهار مرکز چهار محال و بختیاری، گیلان، قم و سمنان جمعا" به مدت 2880 دقیقه برنامه موج مهربانی را تولید و از رادیو کیش پخش نمودند که انشاءا... این روند در هفته های آتی با حضور همکاران  سایر مراکز ادامه خواهد داشت.

سید عبدالرضا کیا تاکید کرد: یکی از مزایای تولید این برنامه به شکل کنونی، غنی شدن آرشیو مرکز کیش است زیرا هر یک از مراکز در این برنامه برای معرفی مفاخر، آثار، اماکن و ابنیه ها، جاذبه های گردشگری بسته های صوتی متنوع شامل آواها، گویش ها، موسیقی های با کلام و بی کلام محلی، و ... را همراه خود به کیش می آورند.

مدیر کل مرکز کیش ابراز امیدواری کرد با توجه به استقبال کیشوندان در صورت همکاری مراکز ستان ها تولید این برنامه در سال 94 نیز تداوم یابد.