سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

موج هامون به ساحل نشست - صفحه محتوایی خبر

 

 

موج هامون به ساحل نشست

تله فیلم موج به تهیه کنندگی و کارگردانی حسین ریگی در صداوسیمای مرکز سیستان و بلوچستان (شبکه هامون) با مشارکت فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان تولید شده است

ریگی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص دلایل تولید این تله فیلم گفت: سیستان و بلوچستان به دلیل هم مرز بودن با دو کشور افغانستان و پاکستان از شرایط ویژه­ ای برخوردار است و این فیلم در نظر دارد که همکاری مرزبانی و مرزنشینان غیور کشورمان را به تصویر بکشد .

وی در خصوص داستان تله فیلم موج بیان داشت: باند خرابکاری با عامل نفوذی خود به نام "خسرو" در نظر دارد محموله­ای حاوی مواد منفجره را از مرزهای آبی کشور وارد ایران کنند، اخبار این حرکت­های خرابکارانه به مرزبانی استان می­ رسد و سروان "بالاچ بزرگزاده" مامور رسیدگی به این پرونده می­شود، او که خانواده خود را در یک عملیات تروریستی از دست داده است انگیزه زیادی برای جلوگیری و دستگیری عوامل باند را دارد و با برنامه­ ریزی و هماهنگی­ ها در یک عملیات دریایی باند متلاشی شده و سرکرده آنها دستگیر می­ شود ...

وی بیان داشت: این تله فیلم در منطقه آزاد چابهار تصویربرداری شده و در صحنه­ های اکشن و تعغیب و گریز از چرخبال، لنج و ناوگان دریای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران برای جذابیت بیشتر استفاده شده است.

ریگی تصریح کرد: منطقه آزاد چابهار، بندر چابهار، هنگ دریابانی چابهار، اسکله کنارک، اسکله رمین، منطقه بریس و... از جمله لوکیشن­ های این تله فیلم است.

وی با اشاره به اینکه پیش تولید این تله فیلم به مدت 25 روز طول کشیده است ابراز داشت: تصویربرداری به مدت 22 روز و مراحل پس تولید به مدت 2 ماه طول کشیده و تله فیلم موج در حال حاضر آماده پخش می­ باشد.

وی با بیان اینکه در این تله فیلم از بازیگران با ترکیب چهره­های ملی و بازیگران بومی منطقه استفاده شده است اظهار داشت: رامبد شکرآبی، حسین خانی بیک، رهام تربیت، خسرو فرخزادی، حشمت آرمیده، نرگس نیک سیرت، حامد یزدی، محمدرضا رسولی، بهناز گمشادزهی، مریم مرزبان و... از جمله بازیگرانی هستند که در این تله فیلم به ایفای نقش پرداخته­ اند.

عوامل تولید این تله فیلم عبارتند از:

مشاور مرزبانی: مجید رسولزاده فرساد / نویسنده: محمدرضا رسولی / تصویربردار: جلال زارع / تدوین: امیر ایرانشاهی/  صدابردار: احسان صابریان / طراح گریم و اجرای بانوان: شبنم قاسمی/ اجرای گریم آقایان: حسام سعدآبادی / طراح صحنه و لباس: محمود گنجعلی / مدیر تولید: حمید همتی / دستیار و برنامه ریز: محمد رضا رسولی/ جلوه­های میدانی: حمید رضا رسولیان / منشی صحنه: ویدا حسین­زاده/ صداگذار: امیر نعیمی / آهنگساز: نیما نورمحمدی / خواننده تیتراژ پایانی: امیر شریعت / مجری طرح: شرکت سینمایی نگاران.

alt

alt