سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

موسوی مقدم :شبکه های استانی مرزی، سپر دفاعی کشور هستند - صفحه محتوایی خبر

 

 

موسوی مقدم :شبکه های استانی مرزی، سپر دفاعی کشور هستند

موسوی مقدم :شبکه های استانی مرزی، سپر دفاعی کشور هستند

موسوی مقدم :شبکه های استانی مرزی، سپر دفاعی کشور هستند

نخستین نشست هم اندیشی مدیران کل صدا و سیمای استان های مرزی به منظور بررسی رسانه ای حوادث اخیر مهاباد و تبریز با حضور مدیران کل صدا و سیمای استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، کردستان، مهاباد، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و غربی برگزار شد.

معاون امورمجلس و استان های صدا و سیما در این نشست با تاکید بر این که مختصات و شناسنامه فرهنگی هر بخش از کشور در رسانه های محلی آن دیده می شود گفت: در حال حاضر تهدیدات از جنس نظامی نیست بلکه بیشتر از جنس فرهنگی و نرم است و رسانه های محلی به خصوص شبکه های استانی مرزی سپر دفاعی کشور در برابر تهاجم های مختلف و تبلور عینی وحدت ملی در بیان اقوام و مناطق و نواحی مختلف کشور به شمار می آیند.

موسوی مقدم با اشاره به ظرفیت شبکه های استانی در استان های مرزی تصریح کرد: بدون شک شبکه های استانی تا کنون در روزهای حساس نشان داده اند که باعث افزایش قدرت و وحدت ملی شده اند و در تمامی صحنه ها حضوری حماسی و تاثیرگذار داشته اند. 

وی با بیان اینکه شبکه های استانی در حال رقابت نرم با قدرت های رسانه های بین المللی هستند افزود: شبکه های محلی به دلیل سطح تماس گسترده ای که با مردم مناطق و نواحی خود دارند و با آگاهی بخشی بالایی که می دهند نقش نرم و دفاعی خوبی را ایفاء می کنند که شاهد این مدعا میزان اعتماد و رضایت مردم از این شبکه است.

موسوی مقدم از مدیران کل صدا و سیمای استان های مرزی خواست با بازنگری در فعالیت ها در بخش های مختلف رسانه ای حضور داشته باشند و از همه ظرفیت های رسانه ای همچون استفاده از رسانه های نوین منشا تحولات جدیدی شوند.

معاون امورمجلس و استان های صدا و سیما خاطر نشان کرد: مدیران کل صدا و سیما در استان های مرزی باید جایگاه راهبردی شبکه های استانی خودشان را با برنامه ریزی هدفمند به خوبی محاسبه و نهادینه کنند.

موسوی مقدم تشکیل اتاق فکر و انتخاب مشاورین برجسته، ارتباط با اقشار مختلف مردم و چهره های موثر فرهنگی، بازنگری در دستورالعمل های گذشته و محوربندی فعالیت های جدید، شناسایی و رصد رسانه های بیگانه، ایجاد دیپلماسی رسانه ای و تعامل سازنده و جریان ساز با گروه های مختلف، بسترسازی فعالیت های رسانه ای در قبل، حین و بعد از حوادث، آگاهی بخشی و شفاف سازی عمومی در هنگام وقوع حادثه و تعامل جدی با مسئولین محلی، استانی و ملی را از مهمترین راهبردهای شبکه های استانی استان های مرزی عنوان کرد.

در ادامه این نشست خلیل قاسم نژاد معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی ناجا و سرهنگ حمید اندرز چمنی مشاور معاون اجتماعی ناجا، ضمن اشاره به برخی از فعالیت های معاونت اجتماعی ناجا برای اجرای دقیق و همگرایی بیشتر در استان های مرزی از اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین نیروی انتظامی و معاونت امور مجلس واستان ها خبر دادند. این تفاهم نامه در حوزه های مختلف جهت فرهنگ سازی و ارتقاء امنیت اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در هنگام حوادث و... تهیه و تنظیم خواهد شد.   

همچنین مدیران کل صدا و سیما نیز با بررسی آخرین رخدادهای منطقه ای خود به بیان مشکلات و ارائه راه حل برای رفع آنها پرداختند.