سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

موفقیت انیمیشن مرکز مهاباد در جشنواره های فیلم کوتاه تهران - صفحه محتوایی خبر

 

 

موفقیت انیمیشن مرکز مهاباد در جشنواره های فیلم کوتاه تهران

موفقیت انیمیشن مرکز مهاباد در جشنواره های فیلم کوتاه تهران

موفقیت انیمیشن مرکز مهاباد در جشنواره های فیلم کوتاه تهران

به گزارش روابط عمومی مرکز مهاباد  فیلم کوتاه انیمیشن «ناگهان باد بر می خیزد» در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و چهل و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم رشد موفق به دریافت لوح تقدیر و جایزه شد.

 این فیلم کوتاه انیمیشن در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در بخش بهترین فیلم ساخته شده در شهرستان ها از سوی انجمن آسیفا و در جشنواره رشد در بخش حفاظت محیط زیست موفق به کسب جایزه و لوح افتخار شد.

 فیلم کوتاه انیمیشن «ناگهان باد بر می خیزد» به مدت 8 دقیقه به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی ادریس سامانی با تکنیک تلفیقی پیپر انیمیشن و سل دیجیتال در واحد انیمیشن مرکز مهاباد تولید شده است.  

 انیمیشن «ناگهان باد بر می خیزد» داستان پدر و پسری است که پدر برای شکار مرغابی ها و پسر برای بادبادک بازی به تپه ای سرسبز می روند. پدر مرغابی ها را شکار می کند و پسر بادبادک بازی می کند تا اینکه با شکار سردسته ی مرغابی ها توسط پدر، بادبادک بازی پسر بچه شکل دیگری به خود می گیرد و ...

 اسکن و تمیزکاری این فیلم به عهده اسماعیل سعیدی و رنگ آمیزی آن را گزیزه علی پور، منصور محمد امینی و سامان پوراحمد انجام داده اند. 

 پژمان علی پور، باران محمد ریحانی، ادریس سامانی و ابراهیم بومی از دیگر عوامل تهیه این انیمیشن هستند.