سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

موفقیت برادران زمین در جشنواره فیلم رضوی - صفحه محتوایی خبر

 

 

موفقیت برادران زمین در جشنواره فیلم رضوی

برادران زمین کاری از سیمای مرکز سمنان و به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد صنگوری موفق به کسب تندیس طلایی، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین فیلم مستنددر بخش سبک زندگی نهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی شد و همچنین توانست دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین تدوین در بخش مستند همین جشنواره را از آن خود کند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان، این مستند به زندگی و تلاش کارگران معدن ذغال سنگ طزره می پردازد که در عمق 600 متری زمین به کار و تلاش و تولید مشغولند.

مستند برادران زمین تا کنون در جشنواره های متعددی مورد تقدیر قرار گرفته و جوایزی را از آن خود نموده است. از جمله: بهترین فیلم مستند جشنواره ملی فیلم های صنعتی، بهترین فیلم مستند جشنواره تولید ملی اصفهان ، کاندیدای جشنواره جهاد دانشگاهی، برگزیده جشنواره فیلم مستند وارش و حضور در جشنواره سینما حقیقت. محمد صنگوری متولد 1351 خرمشهر و دانش آموخته رشته کارگردانی از دانشکده صدا و سیما می باشد که همکاری خود را با صدا و سیمای مرکز سمنان از سال 1390 آغاز کرده و تا کنون تهیه کنندگی و کارگردانی چندین تله فیلم و مستند و همچنین نگارش فیلم نامه های متعددی در کارنامه وی به چشم می خورد.

نهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی از سری جشنواره های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) بود که 10 تا 13 شهریور در یزد برگزار گردید و سیزدهم شهریورماه با اعلام برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان داد. 

alt