سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

موفقیت واحد شعر و موسیقی مرکز فارس در سال 99 - صفحه محتوایی خبر

 

 

موفقیت واحد شعر و موسیقی مرکز فارس در سال 99

موفقیت واحد شعر و موسیقی مرکز فارس در سال 99

 

واحد شعر و موسیقی صداوسیمای مرکز فارس از ابتدای سال 99 تاکنون با تهیه و تولید قطعات موسیقی نو ، خلاقانه و متنوع ؛ بیش از تعهدات امسال خود در برنامه های شبکه های سراسری رسانه ملی نقش آفرینی کرده است .

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ؛ مدیر واحد شعر و موسیقی مرکز فارس با بیان این مطلب گفت : واحد شعر و موسیقی صداوسیمای مرکز فارس موفق شده امسال با ارسال 43 قطعه موسیقی تصویبی برای پخش از شبکه های مختلف سراسری رادیویی و تلویزیونی ؛ بیشترین تولیدات را در بین مراکز استانی بخود اختصاص دهد و این در حالیست که سه ماه تا پایان سال باقی مانده است .

حمیدرضا لطف الهی با اشاره به آخرین تولیدات موسیقی مرکز فارس افزود : این  اثار شامل قطعات ارکسترال با تم محلی بنام های" در کنار گل" ،" هوای وصل " ،" شهر راز "، "دشت گلها" ، "ماه و شبنم "و "دوباره عشق " است .

مدیر واحد شعر و موسیقی صداوسیمای مرکز فارس به تولیدات موسیقی ویژه شعار سال در صداوسیمای فارس هم اشاره کرد و گفت : قطعات چهل سالگی انقلاب و دفاع مقدس ، بیانیه گام دوم انقلاب ، سردار دلها حاج قاسم سلیمانی ، انتخابات مجلس شورای اسلامی ،  مقابله با کرونا و تکریم شهدای مدافع سلامت و موسیقی های کوتاه میان برنامه ای از جمله این تولیدات است .

حمیدرضا لطف الهی در خصوص کارهای در دست ساخت واحد شعر و موسیقی مرکز فارس گفت : نماهنگ سردار سلیمانی ، قطعه موسیقی " ما ایرانیها "  ، تهیه سه قطعه برای ارسال به جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی بنام یادواره مکتب سلیمانی از مهمترین این آثار است .

وی افزود : تهیه قطعات مختلف موسیقی در ساختارهای سنتی ، محلی ، پاپ و ارکست ایرانی برای برنامه سازان ، نظارت بر استفاده و پخش قطعات موسیقی رادیویی و تلویزیونی ، بهره گیری از اساتیدصاحب نظر و برجسته حوزه شعر و موسیقی استان فارس در جلسات شورای شعر و موسیقی صداوسیمای مرکز فارس از دیگر فعالیت های واحد شعر و موسیقی است.

گفتنی است واحد شعر و موسیقی صداوسیمای مرکز فارس در سال های اخیر موفق به کسب عناوین ، تندیس ها و جوایز بسیار از جشنواره های مختلف شده که آخرین آن در سال 98 با کسب دو جایزه در جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان ها در استان خراسان شمالی بوده است .