سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مولفه های بومی کردستان یک سرمایه بزرگ رسانه ای - صفحه محتوایی خبر

 

 

مولفه های بومی کردستان یک سرمایه بزرگ رسانه ای

مراسم تکریم و معارفه مدیران کل صدا و سیمای مرکز کردستان با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار، معاون امور مجلس و استان های صدا و سیما و جمعی از مدیران ارشد لشگری و کشوری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان، معاون امور مجلس و استان های صدا و سیما در این مراسم گفت: همه مولفه های کردستان از جمله زبان، موسیقی، آداب و رسوم، گذشته ی تاریخی و تعهد بسیار عمیق مردم آن درباره ایران اسلامی یک سرمایه بزرگ رسانه ای است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم افزود: صدا و سیمای مرکز کردستان در چند سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای از حیث زیرساخت ها و محتوای برنامه ها داشته است و اکنون این مرکز آمادگی برداشتن گام های بزرگتر را دارد. وی اظهار کرد: باید از این ظرفیت ها برای معرفی در عرصه­ ملی و جهانی و با استفاده از ابزار رسانه بهره گرفت.

معاون امور مجلس و استان های صدا و سیما بیان کرد: ما در صدا و سیما معتقدیم با معرفی خرده فرهنگ ها در کشور یک سپهر فرهنگی ایجاد می­شود که نتیجه آن وحدت فرهنگی و ملی خواهد بود.

alt

حجت السلام و المسلمین حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان نیز با تبریک عید مولود و هفته وحدت از زحمات رضا علی نژاد مدیر کل قبلی مرکز تشکر و قدردانی کرد و توسعه کمی و کیفی شبکه استانی از جمله 24 ساعته شدن شبکه استانی را از نتایج زحمات دوران مدیریت ایشان دانست.

شاهرودی به اعتماد مردم استان به شبکه استانی اشاره کرد و این اعتماد را به مثابه یک سرمایه دانست و گفت: مردم کردستان اعتماد خاصی به شبکه استانی دارند و شبکه استانی منادی وحدت است.

ایشان همچنین به نقش فرهنگ سازی رسانه ها در حوزه سبک زندگی اشاره کرد و افزود: رسانه ها می توانند الگوی مناسب و صحیح سبک زندگی اسلامی در زمینه های پوشاک، رفتار، تغذیه، درمان و ... را به مردم معرفی کنند.

استاندار استان کردستان هم ضمن خوش آمد گویی به امان اللهی گفت: خوشبختانه ایشان بومی استان و با فرهنگ استان آشنایی دارند و با توجه به سوابق مدیریتی انتخاب ایشان مناسب است.

عبدالمحمد زاهدی در این مراسم افزود: مقام معظم رهبری استان کردستان را فرهنگی خواندند و فرمودند که استان ظرفیت های فرهنگی و هنری بسیاری دارد.

زاهدی همچنین اشاره کرد: ظرفیت ها و سوژه های بکر و ناب زیادی برای فیلم سازی در استان وجود دارد. پس باید کمک کرد تا  به استان کردستان به عنوان یک امکان و فرصت توجه شود.

alt

alt

در این مراسم رضا علی نژاد مدیر کل قبلی صدا و سیمای مرکز گفت: یکی از منابع فکری مورد استفاده اینجانب در مرکز کردستان فرمایشات مقام معظم رهبری در سفر به کردستان بود و بیشتر تلاش ها در راستای تعالی دینی و جذب مخاطب و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی صورت گرفت.

وی افزود: اعتقاد دارم یک رسانه علاوه بر نیاز به ابزارهای فنی نوین که یک ضرورت است باید دارای یک نیروی انسانی متعهد و متخصص باشد. همچنین موفقیت یک رسانه در گرو داشتن مخاطب است و اگر رسانه توجه و استقبال مخاطب را نداشته باشد موفق نیست در این راستا رسانه لازم است تدابیری برای همراهی مردم در حین تولید و پس از تولید با خودش همراه کند.

ابوالقاسم امان الهی هم با اشاره به  ماموریت خطیر رسانه های دیداری و شنیداری گفت: شناخت ظرفیت های بومی و توجه  به فرهنگ خاص هر منطقه در رسانه ملی موجب جذب مخاطب می­شود.

مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز کردستان همچنین با اشاره به اینکه مهندسی درست پیام و استفاده از نیروی کار آزموده یکی از عوامل موفقیت در رسانه است بیان کرد: باید با شناخت ظرفیت ها و رفع موانع به حوزه سپهر رسانه ای رسید.

امان الهی ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی ایرانی، استفاده از ظرفیت های بومی محلی و مشاهیر بزرگ کردستان و توجه به نیاز مخاطب را به عنوان مهمترین راهکار های مبارزه با تهاجم رسانه ای علیه باور های مردم نام برد.

در پایان این مراسم از زحمات پنج ساله علی نژاد تقدیر و حکم امان الهی به وی ابلاغ شد.