جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

موکب عشق اترک با نوای کاروان - صفحه محتوایی خبر

 

 

موکب عشق اترک با نوای کاروان

موکب عشق اترک با نوای کاروان

 

صداوسیمای خراسان شمالی در ایام محرم الحرام با برنامه های ‏ ویژه عزادارن حسینی را همراهی می کند.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز خراسان شمالی، «موکب عشق» عنوان برنامه ای است که در دهه اول محرم از صدای اترک پخش می‏شود. این برنامه به تبیین اهداف قیام عاشورا با بهری گیری از حضور کارشناسان و صاحب نظران پرداخته و با آیتم های مختلفی مانند‏‏:مداحی ومرثیه ، معرفی هیئات مذهبی فعال در شهر و روستا های استان ، معرفی آداب و رسوم مردم خراسان شمالی در محرم ، گزارش از عزاداری عاشقان اهل بیت (ع) از تکایا و حسینیه ها ، تلفن و پیامک‏های مردمی، ارتباط زنده با اماکن وهیئات مذهبی ، عبرت های عاشورا و... شنوندگانش را همراهی می‏کند.

 تهیه کنندگی موکب عشق را امین عربشاهی بر عهده دارد که اول محرم هر روز ساعت 18 به مدت یک ساعت از صدای اترک به طور زنده پخش می‏شود.

«با نوای کاروان» نیز عنوان برنامه‏ای است که در دهه اول محرم ازسیمای اترک پخش خواهد شد. در این برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی به نقش قیام امام حسین (ع) در زنده نگهداشت اسلام پرداخته می شود. مداحی وگفتگوباپیرغلامان ، محرم در جبهه، آداب و رسوم مردم خراسان شمالی در محرم، فعالیت حسینه در شهر و روستا های استان، ارتباط با شهرهای مذهبی، گزارش زنده از عزاداری عاشقان اهل بیت (ع) در تکایا و حسینیه ها ، تلفن و پیامک‏های مردمی و...از بخش های گوناگو ن برنامه می باشد.

تهیه کنندگی با نوای کاروان بر عهده سیدحسین خدادادیان حسینی است که اول محرم هرشب ساعت 21 به مدت یک ساعت ازسیمای اترک به صورت زنده روی آنتن می رود.