سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مینی بوس در لنز دوربین صدا و سیمای گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

مینی بوس در لنز دوربین صدا و سیمای گلستان

مینی بوس در لنز دوربین صدا و سیمای گلستان

 

منتظر حجت مدیر کل صدا و سیمای گلستان و میقانی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از مراحل ساخت تله فیلم مینی بوس در گلستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، مدیر کل صدا و سیما در بازدید این پروژه اجتماعی - خانوادگی با اشاره به اهمیت قالب نمایش گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری اثرگزارترین و جذابترین ساختار ارائه پیام ساختار نمایشی بوده و نیاز اصلی جامعه است.

منتظر حجت با بیان اینکه این تله فیلم داستانی اجتماعی است اذعان داشت: امیدواریم با ساخت مجموعه تلویزیونی های اینچنینی که داستان فیلمنامه از دل مردم استخراج شده،  بر دل مردم این استان و دیگر استان ها بنشیند و بتوانیم در این دوران کرونایی همراه با مردم باشیم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به تولیدات مختلف معاونت سیما در این سال افزود: در سالی که مزین به نام جهش تولید نام گرفته و رویکرد جدید معاونت امور استان های سازمان به ساخت تله فیلم هایی در خور خانواده و محیط اجتماعی در مراکز استان ها است، سعی بر این داریم در این سال جدید نیز با پشتکار بیشتر و رعایت نکات بهداشتی تله فیلم هایی با موضوع تحکیم خانواده ساخته شود.

مدیر کل صدا و سیما بیان داشت: با توجه به این‌که در مرکز گلستان روند پرسرعت ساخت تله فیلم را در سال 98 و پیش از بیماری منحوس کرونا شاهد بودیم مینی بوس یازدهمین تله فیلمی است که ساخت آن در مرکز گلستان  انجام شده  و ان‌شاءالله که با حمایت مالی شاهد ساخت تله فیلم‌های بیشتری در آینده باشیم.

منتظر حجت افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده مراحل تولید این مجموعه تلویزیونی تا یک ماه آینده پایان یافته و آماده پخش خواهد بود وعلاوه بر شبکه استانی از شبکه های سراسری نیز پخش می شود.

در ادامه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای در آیین آغاز تولید این تله فیلم گفت :زبان هنر نافذ و تاثیر گذار است که پخش تله فیلم های این چنینی که زندگی روزمره مردم  را به تصویر می کشد موجب رضایت مخاطبان خواهد شد.

میقانی با اشاره به اینکه این برنامه تلویزیونی به مباحث عمیق فرهنگی و اجتماعی ،آداب و رسوم بومی و محلی و معرفی توانمندی های استان می پردازد گفت: معتقدم تلویزیون رکن اساسی و فرهنگی در یک جامعه است و فرهنگ، ستون‌های یک مملکت است و باید به آن اهمیت داده شود و هزینه شود، فیلمسازی پرهزینه است و باید حمایت شود در صورتی که در سراسر کشور از ساخت مجموعه های نمایشی حمایت شود تأثیر آن بسیار زیاد و چشمگیر است.

تله فیلم مینی بوس داستان مردی به نام نصرت است که بعد از سالها کار کردن توانسته مینی بوسی برای خودش بخرد بر اثر یک اتفاق ناگهانی می میرد و خدیجه و خانواده متوجه می شوند که مینی بوس قسطی بوده و...

صفا آقا جانی، حبیب دهقان نسب، سیاوش مفیدی، فهیمه سلیمانی، داود سعیدی، ایمان جهانگیری و ... از بازیگران این تله فیلم 90 دقیقه ای می باشند.

این تله فیلم به نگارش فهیمه سلیمانی و مریم قنبری، تهیه کنندگی و کارگردانی سید محسن میرحسینی، برنامه ریز و دستیار اول کارگردانی محمد رحمانیان، مدیر تولید عابد رنجبر، مدیر تصویر برداری منصور عبدرضایی، صدابردار حمید فقفوری، طراح گریم و لباس زهرا بابایی، منشی صحنه سمیه مظفری، عکاس رونیا میرحسینی، ناظر کیفی حسین عامری و مدیر تدارکات  سعید غلامی تهیه و تولید می شود.