جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نامگذاری 15 آبان به نام روز رادیوهای شهری - صفحه محتوایی خبر

 

 

نامگذاری 15 آبان به نام روز رادیوهای شهری

نامگذاری 15 آبان به نام روز رادیوهای شهری

 

مدیرکل صدای مراکز استان‌های صداوسیمای رسانه ملی از نامگذاری ۱۵ آبان سالروز راهاندازی رادیو شهری دزفول به‌عنوان روز رادیوهای شهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، وحید کمالی در همایش مدیران رادیوهای شهری کشور در سالن اجتماعات کوی سوم شعبان دزفول با اعلام این خبر گفت: حضور رادیوهای شهری و نزدیکی میکروفون آنها به مردم حس خوبی در جامعه ایجاد می‌کند زیرا مردم می‌توانند از این طریق دغدغه‌های خود را به گوش مسئولان برسانند. مدیر کل صدای استان‌ها با بیان اینکه سازوکار لازم برای افزایش رادیوهای شهری در سطح کشور فراهم است گفت: امیدواریم با موافقت رئیس سازمان صداوسیما، این مهم تا پایان برنامه پنج ساله محقق شود.

وی افزود: با وجودیکه برخی معتقدند رادیو جایگاه خود را در رقابت با سایر رسانه‌ها از دست داده است، امروز رادیوهای شهری متفاوت از دیگر رسانه‌ها فعالیت می‌کنند و مردم می‌توانند ارتباط گسترده‌ای از طریق رادیو با یکدیگر برقرار کنند.

کمالی با اشاره به اینکه  اکنون نیز رادیونما بر روی اپلیکیشن‌ها در کنار سایر رسانه‌های نوظهور در حال فعالیت است گفت:میانگین مخاطبان ما در رادیوهای استانی ۳۰ درصد است که آمار بسیار خوبی در شرایط کنونی به‌شمار می‌رود.

مدیرکل صدای مراکز استان‌ها با بیان اینکه  رادیو شهری دزفول ۲ ماه بعد از آغاز جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹ راه اندازی شد گفت:  مرحوم آیتالله قاضی از امام خمینی(ره) درخواست ادامه پخش رادیو دزفول بعد از جنگ تحمیلی را کرد که امام خمینی (ره) با درخواست آیتالله قاضی موافقت کردند و دستور ماندن این رادیو را دادند.

وی با تأکید بر اینکه رادیوهای شهری باید با شناسایی نیازها و ظرفیت‌های منطقه، متمایزتر از رادیوهای مراکز استان‌ها و رادیوهای ملی فعالیت کنند و از تقلید بپرهیزند  ابراز امیدواری کرد بعد از این همایش شاهد اتفاق و تحولی در برنامه‌های رادیوهای شهری کشور باشیم.

مدیرکل صداوسیمای خوزستان نیز در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با ارائه گزارشی از میزان شنوندگان این رادیو گفت:  ۶۳ درصد از مردم این شهرستان رادیو دزفول را گوش می‌دهند.