سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

نخستین استودیوی مستقل خبر گلستان افتتاح شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

نخستین استودیوی مستقل خبر گلستان افتتاح شد

با حضور معاون امور استان های سازمان صدا و سیما، استودیو جدید پخش خبر مرکز گلستان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز گلستان، مراسم افتتاح نخستین استودیوی مستقل خبر در مرکز گلستان با حضور کیومرث طهماسبی معاون امور استان ها، مدیر کل مرکز، معاونین و همکاران مرکز برگزارشد.

کیومرث طهماسبی در مراسم راه اندازی این استودیو با اشاره به اینکه سطح پوشش بسیاری از شبکه های سراسری در گلستان در سطح مطلوب است، گفت: یکی از اولویت های رسانه ملی، افزایش پوشش برنامه های رادیویی و تلویزیونی در مناطق کوهستانی و صعب العبور است و با توسعه سامانه پخش دیجیتال، سطح پوشش فرستنده ها در آینده نزدیک به صد درصد نزدیک خواهد شد .

وی در ادامه گفت: مراکز استانی صدا و سیمای جمهوری اسلامی، یکی از خلاق ترین و موثرترین حوزه های تولیدی و مدیریتی در رسانه ملی هستند.

طهماسبی که در جمع معاونین صدا و سیمای مرکز گلستان سخن می گفت با اشاره به جنگ فرهنگی دشمنان بر ضد کشورمان گفت:

alt

فعالیت در حوزه فرهنگ و رسانه، یکی از نیازهای اصلی امروز جامعه است و مدیران و برنامه سازان مراکز استان ها، که  به علت  تسلط حرفه ای بر تمام حوزه های کاری رسانه، جزو برنامه سازان برتر محسوب می شوند، نقش مهمی در این دفاع و مجاهدت فرهنگی دارند .

وی در ادامه گفت: ظرفیت های بومی و محلی استان قابلیت صدا و سیما را در برنامه سازی و تولید محصولات فرهنگی بالا برده است و رسانه ملی برای استفاده بهینه از این ظرفیت عظیم، برنامه های گسترده ای دارد .

معاون امور استان ها، با اشاره به اینکه صدا و سیمای مرکز گلستان به رغم فضا و امکانات نسبتا محدود خود، کارنامه خوبی داشته است از برنامه سازان مرکز گلستان  خواست به کم قانع نشده و برای کسب موفقیت های بیشتر، تلاش کنند زیرا مردم انتظار دارند هر روز شاهد محصولات فرهنگی بهتری باشند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گلستان نیز در ادامه این مراسم گفت: از آنجا که معاونت  اطلاعات و اخبار مرکز گلستان در سه چهار سال اخیر همواره جز معاونت های برتر و موفق بوده است و همواره حجم قابل ملاحظه ای از گزارش ها، مستندها و اخبار استان در شبکه های سراسری نمود و ظهور عینی دارد، استودیوی خبر با تجهیزات کاملا به روز و تمام دیجیتال طراحی و راه اندازی شد.

مقدسی گفت: کلیه تجهیزات فنی این استودیو توسط کارشناسان حوزه معاونت فنی مرکز نصب و راه اندازی  گردیده است و برای راه اندازی این استودیو  نیز حدود 6 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی در ادامه، گزارشی را از روند فعالیت های رسانه استانی در سال های گذشته  ارائه کرد و با اشاره به افزایش برنامه های شبکه استانی سیما به 20 ساعت در روز گفت: معاونت صدای این مرکز آمادگی لازم را برای 24 ساعته کردن برنامه ها دارد که با تامین اعتبار این امر محقق می شود.

در پایان طهماسبی معاون امور استان های صدا و سیما از بخشهای مختلف صدا و سیمای مرکز گلستان و طرح های توسعه این مرکز بازدید کردند .

alt

alt