جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ندای آزادی قدس در جهان بین - صفحه محتوایی خبر

 

 

ندای آزادی قدس در جهان بین

ندای آزادی قدس در جهان بین

 

صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با تولید و پخش ویژه برنامه های مختلف، ندای حمایت از مظلوم و آزادیخواهی مردم استان را در روز جهانی قدس انعکاس می دهد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: مدیرکل صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: ویژه برنامه تلویزیونی سیمای جهان بین به صورت پخش زنده، با بهره گیری از واحدهای سیار و پرتابل و استفاده از تصاویر هوایی به انعکاس راهپیمایی مردم شهرکرد در این روز می پردازد.

دکتر افشارنیا افزود: این برنامه با رویکرد بررسی اهمیت ابعاد سیاسی و ایدئولوژیکی روز جهانی قدس، در بخش های کارشناس، سرود، حضور خواننده، گزارش، تصاویر و وله های گرافیکی، سخنان امام خمینی(ره)، کلام مقام معظم رهبری و شهید مطهری، ارتباط تلفنی با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، ارتباط زنده اینترنتی با شهرستان های مختلف و انعکاس حضور مردم  و پوشش مستقیم راهپیمایی مردم همیشه در صحنه شهرکرد، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را گرامی می دارد.

وی با اشاره به اینکه در کنار برنامه زنده که در استودیو اجرا می شود دو گروه نیز با اجرای برنامه های متنوع میدانی در مسیر راهپیمایی شهرکرد مستقر می شوند، افزود: فرشاد صالحی و صالح جلیلی تهیه کنندگان واحدهای سیار مستقر در سطح شهر، مهدی سلیمی تهیه کننده برنامه انعکاس تجمع راهپیمایان در مصلای شهرکرد برای پوشش سخنرانی و شهره احمدپور تهیه کننده برنامه زنده استودیو هستند که از ساعت8:30 دقیقه صبح تا 12 از سیمای جهان بین پخش می شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: سیمای جهان بین با ویژه برنامه «روز بیداری» به تهیه کنندگی شهره احمدپور که روز پنج شنبه ساعت21 به مدت 60 دقیقه پخش می شود و همچنین در دو برنامه «چشم انداز» که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ساعت16 به مدت45 دقیقه  به تهیه کنندگی بیژن علی بابایی به روی آنتن می رود، به تبیین اهمیت زنده نگهداشتن روز جهانی قدس، اهمیت حضور مردم، نمایش اتحاد و یکپارچگی امت اسلام و بسط فرهنگ مقاومت در افکار عمومی می پردازد.

آقای افشارنیا همچنین پخش زیرنویس، نماهنگ، کلام رهبری و پخش مستند و تله فیلم های تأمینی را از دیگر اقدامات و برنامه های سیمای جهان بین به مناسبت روز جهانی قدس برشمرد.

وی به ویژه برنامه معاونت صدای مرکز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با عنوان «حماسه مقاومت» اشاره کرد و گفت: این برنامه ضمن انعکاس حضور مردم استان در راهپیمایی روز قدس به تبیین اهمیت این روز در همبستگی و اتحاد جهان اسلام برای آزادی قدس شریف و ستم خواهی آزادگان در برابر بیداد و ظلم می پردازد.

مدیرکل رسانه استانی افزود: برنامه «حماسه مقاومت» در بخش های گزارش از راهپیمایی مناطق مختلف استان با حضور گزارشگران مرکز و خبرنگاران آزاد و افتخاری شهرستان ها، گفتار موضوعی، پیام مسئولین استان برای حضور در راهپیمایی، سرود و ترانه های حماسی،کلام مقام معظم رهبری، گزارش های مردمی، تلفن و پیامک های مخاطبان به تهیه کنندگی فاطمه دهقانی از ساعت9 به مدت150 دقیقه از رادیو جهان بین پخش می شود.  

به گفته آقای افشارنیا معاونت خبر صدا و سیمای استان هم در روز جهانی قدس با تولید و پخش بیش از 220 دقیقه برنامه خبری درقالب خبرهای مکتوب، گزارش های تلویزیونی و رادیویی ارسالی به تهران، ارتباط مستقیم با شبکه های ملی، برنامه های تولیدی و پخش محلی به انعکاس حضور راهپیمایان استان می پردازد.

وی پوشش خبرهای مربوط به محدودیت های ترافیکی مسیرهای راهپیمایی روز قدس با همکاری پلیس راهور، اعلام مسیرهای اتوبوس رانی برای جابجایی راهپیمایان، اعلام مسیرهای راهپیمایی به صورت صوتی، تصویری و گرافیکی، پخش بیانیه ها و اعلام آمادگی سازمان ها و نهادها برای حضور در راهپیمایی، انعکاس پیام های نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، نماینده ولی فقیه، استاندار و مجمع نمایندگان استان و پوشش خبری برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را بخشی از رویکرد برنامه های خبری در این روز بیان کرد.

مدیرکل صدا و سیمای استان افزود: سازماندهی گروه های خبری در مسیر راهپیمایی شهرکرد به صورت زمینی و تصاویر هوایی هلی کم، پوشش جلوه های ویژه راهپیمایی، انعکاس راهپیمایی نقاط مختلف استان با استفاده از ظرفیت شهروند خبرنگاران افتخاری و سازماندهی سه گروه خبری در مرکز استان و 24خبرنگار آزاد در شهرستان ها از دیگر فعالیت های معاونت خبر مرکز در این روز است.

دکتر افشارنیا همچنین اقدامات معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان همزمان با روز جهانی قدس را شامل تولید دو مستند ویدئوگرافی، عکسواره مردمی از راهپیمایی، تولید پوستر، عکس نوشت، پادکست و اینفوگرافی، معرفی برنامه ها در وب سایت و بارگذاری محتوای تولیدی در پیام رسان، وب سایت، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن جهان بین همراه برشمرد.