سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد

نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد

 

نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صدا و سیمای خراسان رضوی با حضور مدیر کل صدا و سیمای خراسان رضوی، فرماندار، امام جمعه،  نماینده مردم تربت حیدریه  و سایر مسئولین و مدیران تربت حیدریه برگزار شد.

 مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی در این نشست گفت: رعایت مصالح و منافع مردم ونظام اسلامی در راس اهداف برنامه سازی صدا و سیما قرار دارد و بخش های مختلف خبری و تولیدی نیز در خدمت اهداف توسعه ای نظام مقدس جمهوری اسلامی و در خدمت مصالح مردم قرار دارد.

محسن نصر پور افزود: رسانه را پل ارتباطی بین مردم و مسوولان در انعکاس و شناساندن ظرفیت ها و بررسی مشکلات شهرستان ها دانست و اظهار داشت: نخبگان و فعالان فرهنگی و هنری شهرستان ها باید شناسایی و معرفی شوند و بخش های مختلف رادیو و تلویزیون آمادگی دارند دیدگاه ها و نقطه نظرات این افراد را در رسانه منعکس کنند.

او با اشاره به پیش رو بودن 40 سالگی نظام انقلاب اسلامی اظهار داشت: همه باید در جهت معرفی  دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان تلاش کنیم و با تولید برنامه های درست و هنرمندانه خدمات  دولت و نظام را نشان دهیم .

حجت الاسلام و المسلمین عصمتی امام جمعه تربت حیدریه در این نشت گفت :خبرنگاران از برزگ نمایی نادرست و سیاه نمایی نادرست پرهیز کنند و باید کار خبرنگاری به گونه ای باشد که معیار الهی داشته باشد .

وی افزود: انعکاس اخبار ناصحیح در جامعه نه تنها هیچ سودی را در بر ندارد بلکه نوعی دروغ پراکنی است و به نفع دشمنان و مخالفان کشور و نظام دینی است و باید خبرنگاران بشدت از آن پرهیز کنند .

رستمی معاون استاندار و فرماندار  تربت حیدریه در این جلسه با اشاره به ظرفیتهای شهرستان، تاسیس دفتر خبری مستقل و کارآمد در این شهرستان را یک امر ضروری دانست و افزود: شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در جنوب خراسان رضوی به عنوان چهارمین شهر بزرگ این استان در کریدور شمال به جنوب قرار گرفته و به عنوان دروازه جنوبی به مشهدالرضا (ع) نقش بسزایی در تحولات مختلف ایفا کرده است و دارای ظرفیت های خاص و ویژه خود بوده، بنابراین با راه اندازی این دفتر خبری قطعا شاهد تغییر و توسعه روز افزون، دراین منطقه خواهیم بود.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: امروز باید سواد رسانه اصلاح شود و بیان داشت: هرچند این کار بر عهده وزارت ارشاد است اما صداوسیما هم نیز باید در این خصوص میدان دار شود چون موضوع سواد رسانه ای موضوعی عام ومهم  است .

سعید باستانی در ادامه اظهار داشت: رسانه نقش بی بدیلی در انتقال صحیح موضوع و آماده سازی افکار عمومی در جهت چگونگی برخورد صحیح با موضوعات و مواقع بحران ها را بر عهده دارند که باید به این رسالت خطیر خود بپردازند.

معاون اطلاعات و اخبار، سردبیران و مدرسان نیز در کارگاه های تخصصی به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند و درباره راهکارهای رفع برخی مشکلات خبرنگاران تصمیماتی اتخاذ شد.