جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

نشست تخصصی مدیر کل اخبار استان های خبرگزاری صداوسیما با مدیرکل و همکاران معاونت خبرمرکز زنجان - صفحه محتوایی خبر

 

 

نشست تخصصی مدیر کل اخبار استان های خبرگزاری صداوسیما با مدیرکل و همکاران معاونت خبرمرکز زنجان

نشست تخصصی مدیر کل اخبار استان های خبرگزاری صداوسیما با مدیرکل و همکاران معاونت خبرمرکز زنجان

 

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان در این نشست با اشاره به نقش اصحاب رسانه گفت: رسانه ها نقش تأثیرگذاری در ایجاد شفافیت در جامعه دارند .

آقای صفری با تاکید بر لزوم اعتمادسازی متقابل رسانه‌ها با مردم و مسئولان ادامه داد: رسانه‌ای که بتواند در اسرع وقت، اخبار دقیق و شفاف را در اختیار مخاطب قرار دهد، توانسته وظیفه اعتمادسازی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد .

وی افزود:  رسانه‌ها، می بایست بیان واقعیات و حقایق را سرلوحه اهداف خود قرار داده و فارغ از هرگونه وابستگی سیاسی ، تلاش خود برای فرهنگ‌سازی و دستیابی به توسعه همه‌جانبه معطوف نمایند .

مدیر کل صداوسیمای مرکز زنجان با اشاره به برنامه های ماه محرم و صفر، خلوص نیت عزاداران را موجب جهانی شدن عزاداری های هشتم و یازدهم محرم دانست و افزود : تلاش های جهادی و فعالیت های کارکنان صدا و سیمای مرکز زنجان نیز در این خصوص قابل تقدیر است .

مدیرکل اخبار استان‌های صدا و سیما در این نشست به ضرورت و توجه اکید به فضای مجازی در استان‌ها اشاره کرد و افزود: خبر صدا و سیمای مراکز استان‌ها باید بین فضای مجازی و پخش اخبار یک ارتباط منطقی ایجاد کنند.

آقای علوی با تاکید برنقش مهم خبررسانی در افزایش آگاهی افزود: با توجه به وجود شبکه‌های متعدد اطلاع‌رسانی، مخاطبان باید رسانه‌ها و  حوزه خبری دارای هویت برای کسب اطلاعات استفاده کنند.

وی نقش صدا و سیما در انعکاس اخبار را بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و افزود: رسانه ملی از انجام وظایف خود در امر اطلاع‌رسانی و اعتماد سازی در جامعه موفق عمل کرده و وجود فضاهای مجازی متعدد در دنیای امروز وظایف خبرنگاران و فعالان این عرصه را دشوارتر کرده است.

مدیرکل اخبار استان ها عملکرد همکاران خبر مرکز زنجان را تأثیرگذار عنوان کرده و افزود : بیننده 80 درصدی خبر مرکز زنجان در استان نشانگرجایگاه خوب رسانه استانی در بین مردم استان بوده و قابل تقدیر است .

شایان ذکر است در ادامه کارگاه آموزشی تخصصی خبر با حضور مدیر کل اخبار استان های خبرگزاری صداوسیما ، برای خبرنگاران مرکز و شهرستان ها  برگزار شد.