جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

نشست مدیرکل صداوسیمای البرز وعوامل سریال آیت الله طالقانی با نماینده ولی فقیه - صفحه محتوایی خبر

 

 

نشست مدیرکل صداوسیمای البرز وعوامل سریال آیت الله طالقانی با نماینده ولی فقیه

نشست مدیرکل صداوسیمای البرز وعوامل سریال آیت الله طالقانی با نماینده ولی فقیه

 

جمعی از عوامل ساخت سریال تلویزیونی آیت‌الله طالقانی به همراه مدیرکل صداوسیمای البرز، با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با آیت‌الله حسینی همدانی دیدار و در خصوص ساخت این سریال تاریخی از رهنمودهای وی بهره گرفتند.

جمعی از عوامل سریال تلویزیونی آیت‌الله طالقانی با همراهی مدیرکل صداوسیمای البرز، با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با آیت‌الله حسینی همدانی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما در این دیدار آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی ضمن گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، بیان داشت: بیان دستاوردهای انقلاب و تبیین واقعیت‌های کشور در مقابل شبهه افکنی ها، بهترین مقابله با دشمنی امروز دشمنان است.

وی با اشاره به طرح‌های گسترده دشمن برای استحاله فرهنگی و براندازی انقلاب، اظهار داشت: هدف عمده‌ی دشمنان در این فضا، جوانان و بخصوص بانوان هستند و معرفی ظرفیت عظیمی که در فضای انقلاب اسلامی برای رشد و پیشرفت اجتماعی بانوان به وجود آمد، پاسخ مناسبی به این شیطنت‌ها است.

امام‌جمعه کرج با اشاره به شخصیت برجسته آیت‌الله طالقانی در مبارزات و ایام پس از انقلاب، گفت: آیت‌الله طالقانی شخصیتی ذو وجوه و چندبعدی داشت و تبیین روحیات و افکار ایشان، تلاش جدی و عمیقی طلب می‌کند.

وی با اشاره به تلاش بعضی جریانات به‌منظور مصادره به مطلوب نمودن ایشان، تصریح کرد: آیت‌الله طالقانی شخصیتی انقلابی و با نگاهی روشنفکرانه بود که در عین اینکه هیچ‌گاه ادعای رهبری نداشت، اما در تقویت جایگاه ولایت‌فقیه کوشش بسیار کرد و تلاش شما برای نشان دادن واقعیت‌های زندگی این مرد انقلابی، برای جامعه و به‌خصوص نسل جوان، اثرگذار و مفید است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بیان داشت: ایشان از سوی امام (ره) به لقب "پدر امّت" و "ابوذر زمان" ملقب گردیدند و تبیین زوایای این تعابیر، هنرمندی و ژرف‌نگری نویسندگان و سازندگان چنین مجموعه‌ای را طلب می‌کند.

وی افزود: علاوه بر پرداختن به زندگی آیت‌الله طالقانی در این اثر، می‌توان به بیان مسائل صدر انقلاب و ترسیم فضا و مخاطرات آن ایام و تلاش‌هایی که توسط نهضت آزادی، جبهه ملی و یا لانه‌ی جاسوسی، برای انحراف مسیر انقلاب انجام می‌شد نیز پرداخت.

در پایان، آیت‌الله حسینی همدانی ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله این سریال، از افتخارات استان البرز بوده و برگ درخشانی در کارنامه‌ی فرهنگی و هنری استان باشد.

علی رامک مدیر کل صدا و سیمای البرز پس از تبریک ایام الله دهه مبارک فجر،  گفت : فجرگفت سریال تاریخی ایت الله طالقانی که یکی از مفاخر استان ماست باید با دقت و استفاده از بینش تاریخی و دینی ساخته شود. وی با بیان اینکه عوامل ساخت این سریال باید تمام تلاش خود را در به تصویر کشیدن شخصیت اصلی و انقلابی این مجاهد داشته باشند.

وی افزود با ساخت این سریال باید بتوانیم گام بزرگی در روشنگری انقلاب برای نسل جوان در استانه چهل سالگی انقلاب برداریم.

مدیر کل صدا و سیمای البرز نیز گفت:  باید همکاری های لازم برای ساخت این سریال صورت گیرد زیرا این سریال در معرفی استان و نقش این استان در شکل گیری انقلاب بسیار سودمند است و با توجه به گستردگی کار هزینه های بالایی خواهد داشت که امید است در این خصوص همکاری های لازم با مجموعه تولید این سریال و صدا و سیما استان صورت گیرد.

در ادامه تهیه کننده و نویسنده سریال گزارشی از روند کار خود ارائه دادند و مطالبی را در همین راستا بیان کردند.

آیت الله حسینی همدانی همچنین از تمام  نهادهای فرهنگی استان خواست تمام  تلاش خود را برای یاری رسانی در ساخت این سریال به صدا و سیمای استان دریغ نکنند و از هر طریق می توانند در ساخت این سریال صدا و سیمای استان را یاری نمایند.