جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نشست مشترک نمایندگان استان با مدیر کل و معاونان صداوسیمای مرکز قزوین - صفحه محتوایی خبر

 

 

نشست مشترک نمایندگان استان با مدیر کل و معاونان صداوسیمای مرکز قزوین

نشست مشترک نمایندگان استان با مدیر کل و معاونان صداوسیمای مرکز قزوین

 

در این نشست مدیر کل صدا و سیما با اشاره به نقش و تاثیر گذاری رسانه ملی در افکار عمومی از تغییر رویکرود دشمن از قدرت سخت به جنگ نرم و رسانه ای سخن گفت .

 معصوفی فر با اشاره فعالیت 25 هزار شبکه ماهواره ای از 217 شبکه فارسی زبانی سخن گفت که در تلاشند با تولید فیلم و سریال اهداف خود را در کشور دنبال کنند.

معصوفی به تنگناهای مالی صدا و سیما هم  اشاره کرد و گفت : به عنوان مثال برای اجرای 30 طرح نیمه تمام سیگنال رسانی که از سال های قبل باقی مانده ، نیازمند 30 میلیارد تومان اعتبار هستیم .

 مدیرکل صدا و سیما با قدردانی از حمایت های  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تصویب تبصره 17 قانون بودجه خواستار همراهی بیشتر آنان در اجرایی شدن این تبصره در استان شد.

  معاونان خبر ، صدا ،  سیما ، فنی و برنامه ریزی صدا و سیمای مرکز قزوین هم با ارائه گزارشی از عمکرد حوزه‌های کاریشان تغییرفرهنگ را موضوع اصلی جنگ رسانه ای شبکه های ماهواره ای دانستند و خواستار توجه بیشتر  نمایندگان به این حوزه شدند.

داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی از رسانه ملی به عنوان یکی از  ارکان مهم فرهنگ ، توسعه و تبلور اقتصاد مقاومتی یاد کرد.

محمدی با اشاره به اینکه بودجه رسانه ملی متناسب با رسالت های آن نیست از آمادگی نمایندگان برای اجرایی شدن تبصره 17 قانون بودجه در استان خبر داد.

تبصره 17 دستگاه های اجرایی را مجاز دانسته تا 2درصد از بودجه خود را در صدا و سیما به تولید برنامه اختصاص دهند. 

روح الله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا و آوج هم صدا و سیما را سنگر اول جنگ نرم دانست و  از ضرورت حمایت از رسانه ملی سخن گفت.

بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی هم از نقش مهم برنامه سازان صدا و سیمای مرکز قزوین در ارتقا و شناساندن فرهنگ بومی استان سخن گفت .

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی هم فرهنگ را زمینه ساز رشد و توسعه اقتصادی دانست و بر حمایت نماینده گان از رسانه ملی به عنوان بزرگترین مرکز فرهنگی تاکید کرد.