سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

نشست نمایندگان مجلس استان با مدیر کل ، معاونین و مدیران صدا و سیمای مرکز ایلام - صفحه محتوایی خبر

 

 

نشست نمایندگان مجلس استان با مدیر کل ، معاونین و مدیران صدا و سیمای مرکز ایلام

نشست نمایندگان مجلس استان با مدیر کل ، معاونین و مدیران صدا و سیمای مرکز ایلام

 

سلام امینی و شادمهرکاظم زاده نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیر کل ، معاونین و مدیران صدا و سیمای مرکز ایلام از افتخار آفرینی مرکز و کسب جایگاه ها و رتبه های برتر در کشور قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز ایلام ؛ امینی نماینده ایلام ،ایوان ،چرداول ،سیروان ، ملکشاهی و مهران در مجلس پوشش 90 درصدی دیجیتال در استان و نقش آفرینی تاثیر گذار صدا و سیمای مرکز ایلام در معرفی آداب و رسوم مردم ، پوشش حماسه اربعین ، دهه اول محرم ، راهیان نور و...را نتیجه تلاش شبانه روزی و همدلی مجموعه مرکز ایلام دانست و گفت: امروز به واسطه برنامه ها وپیام های نافذ شبکه ایلام ، مردم سایر استان ها وحتی مناطق همجوار استان در کشور عراق این برنامه ها را دنبال می کنند و از آنها تاثیر می پذیرند . عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت : صدا و سیما عامل و ابزار مهمی برای معرفی ظرفیت های  اقتصادی استان در کشور است .

کاظم زاده نماینده دهلران ، دره شهر ،آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با قدردانی از تلاش های مدیران و برنامه سازان صدا و سیما گفت : ظرفیت های دفاع مقدس و رشادت های مردم  استان در این دوران پر افتخار باید در سطح کشور و جهان منعکس شود . عضوکمیسیون عمران مجلس در ادامه از صدا و سیما به عنوان آئینه تمام نمای جامعه نام برد و گفت: اطلاعات دقیق ، بروز و کاربردی  این رسانه تاثیر گذار عامل مهمی در ترسیم وضعیت گذشته و حال و آینده برای              بهره وری و توسعه استان است . وی افزود : در برنامه های تولیدی و خبری باید استفاده از همه لهجه ها و گویش ها از جمله کردی ،لری ،لکی و عربی مد نظر باشد.

شیروی مدیر کل صدا و سیما ی مرکز ایلام هم در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت و عملکرد مرکز به ویژه پوشش 90درصدی دیجیتال و کسب رتبه های برتر حوزه های سیما ، خبر و صدا در بین مراکز صدا و سیما گفت : با توجه به عزم جدی مجموعه صدا و سیمای مرکز ایلام برای انتقال صدا و تصویر به مناطق دور افتاده ، انتظار می رود نمایندگان مجلس در جلسات استانی و ملی به عنوان یک دغدغه برای تامین اعتبارات افزایش پوشش دیجیتال تلاش کنند.

مدیر کل صدا و سیما ی مرکز ایلام در ادامه گفت : پیاده کردن شاخص های شعار سال و گفتمان اقتصاد مقاومتی ، معرفی استان در کشور و فراتر از مرز ها ، عدالت رسانه ای  و توجه به همه مناطق استان ، حماسه اربعین و حضور کاروان های راهیان نور از مهمترین دغدغه ها و اولویت ها ی صدا و سیمای مرکز ایلام در سال 95 است . وی با اشاره به جایگاه نهاد قانونگذاری در ساختار سیاسی کشور تصریح کرد : صدا و سیما برای انعکاس فعالیت های نمایندگان مجلس برای توسعه استان آمادگی کامل دارد.

پیش از این نشست ، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از بخش های مختلف صدا و سیمای مرکز ایلام بازدید کردند.