سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

نشست کارشناسان ارزیابی خبر در جمع خبرنگاران مرکز خراسان شمالی - صفحه محتوایی خبر

 

 

نشست کارشناسان ارزیابی خبر در جمع خبرنگاران مرکز خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز خراسان شمالی استاد و ارزیابِ خبرصداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، امروز در نشست صمیمی با عوامل خبر مرکز خراسان شمالی، معیار و ملاک ارزیابی اخبار را توجه به نیاز و خواسته مخاطبان و جلب رضایت مخاطب عنوان کرد و گفت: مخاطبان، صاحب کارِ رسانه هستند و رفع نیاز اطلاعاتی آنها، زیربنای تولید یک مجموعه خبری است.

جهانگیری، باورپذیر بودن گزارش یک خبرنگار برای مردم را، هنر خبرنگار دانست و  افزود:  هرگاه مردم از خبرنگار  رو راستی ببینند، مطمئنا خبر او را می پذیرند.

وی، سیاه نمایی صِرف و سفیدنمایی موضوعات خبری را مردود دانست و گفت: هیچ اتفاق و خبری، سفید یا سیاهِ صِرف نخواهد بود و هر خبری، جنبه های خوب و بد زیادی دارد که باید اطلاع رسانی شود.

جهانگیری در ادامه، تحقیق را مهم ترین رکن در تولید محتوایی یک خبر عنوان و اضافه کرد: خبری که محتوایی نداشته باشد، نباید از تلویزیون پخش شود.

مشاور عالی معاون سیاسی صداوسیما و مدیر نظارت و ارزیابی واحد مرکزی خبر  هم ضعف در تولیدات خبری را بی احترامی به مخاطب عنوان کرد و گفت: هم اکنون/ مجموعه های خبریِ 32 استان از نظر کیفیت نسبت به گذشته، تغییرات محسوسی کرده است.

معلم طاهری، مجموعه خبری خراسان شمالی را با توجه به امکانات و نوپا بودن در مقایسه با سایر استان ها/  قابل قبول دانست و افزود: با وجود نیروهای جوان و مستعدِّ این مجموعه، انتظار است جایگاه خبر خراسان شمالی در مقایسه با استان های دیگر بهتر شود.

معاون اطلاعات و اخبار خراسان شمالی هم با اشاره به افزایش بخش های خبری صداوسیمای استان، "مردم محوری" را مهم ترین رویکرد واحد خبر استان دانست.

فرزادی افزود: برای ارتقای کیفیت اخبار، از خبرنگاران خواسته شده است از تهیه خبر از مدیران و مسئولان در اتاق و پشت میز کارشان خودداری کنند و  هر مدیر اداره بهتر است در حوزه فعالیت خود  توضیحات را  ارائه کند.

وی از مسئولان واحد مرکزی خبر خواست با حضور بیشتر در مرکز خراسان شمالی و ارائه آموزش های لازم،  سطح کمّی و کیفی اخبار استان را افزایش دهند.

alt src=images/stories/1390/news/khorasanshomali/other/neshast2.jpg 
alt src=images/stories/1390/news/khorasanshomali/other/karshenasan.jpg