سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰

نصب آنتن دیجیتال فرستنده متوسط قدرت بخش جرگلان - صفحه محتوایی خبر

 

 

نصب آنتن دیجیتال فرستنده متوسط قدرت بخش جرگلان

با نصب آنتن فرستنده دیجیتال ایستگاه غلامان بخش جرگلان در آینده نزدیک شبکه های دیجیتال به این بخش می رسد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی، شبکه های دیجیتال بزودی در منطقه راز و جرگلان راه اندازی خواهد شد.

محمود هزار جریبی معاون فنی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی در این باره گفت: کار احداث ساختمان ایستگاه متوسط قدرت غلامان از ابتدای سال 91 آغاز شد و در حال حاضر پروژه ساختمان آن با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال به پایان رسیده است. وی افزود: از ابتدای امسال نیز کار تهیه و نصب دکل فرستنده متوسط قدرت تخته باغلق ( غلامان ) به همراه نصب تجهیزات مربوطه انجام شده است .

معاون فنی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی با بیان اینکه این پروژه از جمله کار ویژه های سفر سال گذشته مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی به شمار می رود، اضافه کرد: آنتن فرستنده دیجیتال تلویزیونی به همت کارشناسان اداره کل گسترش تلویزیونی و اف . ام سازمان نصب شده و در آینده نزدیک راه اندازی می شود.

هزار جریبی با اعلام اینکه سیستم RT  و برق رسانی این پروژه نیز در حال اجراست افزود: فرستنده دیجیتال 100 وات این طرح نیز جهت ساخت از سوی سازمان در دست اقدام می باشد .

alt

وی با تاکید بر اینکه مشکل نقاط مرزی و برخی از مناطق کور بخش جرگلان با نصب این سیستم مرتفع خواهد شد خاطر نشان کرد: با نصب کامل و راه اندازی این فرستنده بیش از 15 هزار نفر جمعیت مردم بخش جرگلان تحت پوشش تلویزیون دیجیتال قرار می گیرند.