جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

نصب و راه اندازی سامانه خودکار SNG در مرکز اصفهان - صفحه محتوایی خبر

 

 

نصب و راه اندازی سامانه خودکار SNG در مرکز اصفهان

نصب و راه اندازی سامانه خودکار SNG در مرکز اصفهان


با تلاش کارشناسان فنی واحد ارتباطات زمینی و ماهواره ای مرکز اصفهان سامانه خودکار SNG در این مرکز نصب و راه اندازی شد.  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، خودرو SNG این مرکز با حدود 10 سال قدمت به صورت fly away  در چرخه تولید قرار داشت و پخش برنامه های زنده خارج از مرکز با استفاده از این sng محدودیت ها و مشکلات متعددی را از قبیل پیاده سازی و نصب کامل تجهیزات و دیش، تلف شدن زمان زیاد، آسیب های جسمانی همکاران در پی سنگینی برخی تجهیزات ، استرس خطا در نصب و قطعی تصویر به همراه داشت.
با تلاش کارشناسان فنی واحد ارتباطات زمینی و ماهواره ای مرکز اصفهان  و تبدیل سیستم Fly away به Drive away علاوه بر سرعت عمل بالا و برقراری ارتباط زنده در کوتاهترین زمان ممکن، احتمال بروز خطا در نصب تجهیزات و قطعی تصویر بر طرف شده است و با وارد کردن اطلاعات ماهواره ای و ارسال لوکیشن مکانی خودرو، جهت یابی دیش به صورت خودکار انجام می شود و با اتصال کابل صداوتصویر به واحد سیار تولید سیما امکان ارتباط زنده برقرار می گردد.
برخی از این تغییرات شامل نصب دیش خودگردان با قابلیت چرخش 360 درجه بر روی سقف خودرو و ارتقاء و نصب تجهیزات و دستگاههای داخل خودرو SNG می باشد.
همچنین این سامانه قابلیت های ویژه ای از جمله اجرای تمام فعالیت های کاربر از طریق LAPTOP  و قابلیت های کاربری از طریق شبکه و از راه دور، ارتقای نرم افزارو تعریف خواسته های جدید کاربران را داراست.
اجرای مرحله نصب تجهیزات، وایرینگ و رسیدن به مرحله بهره برداری با تلاش کارشناسان فنی واحد ارتباطات زمینی و ماهواره ای مرکز اصفهان صورت گرفته است.
 اجزای سامانه پیمایش خودکار SNGطراحی شده  از سه قسمت اصلی واحد الکترومکانیک شامل موتور، گیربکس، رله ، میکرو سوییچ، واحد سخت افزار شامل بورد اصلی الکترونیک ،GPS  ، قطب نمای  دیجیتال و واحد نرم افزار شامل نرم افزار اصلی کنترل کننده (گرافیک) و نرم افزارمیکرو کنترلر تشکیل شده است.