سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

نقش بی بدیل رسانه ها در ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات - صفحه محتوایی خبر

 

 

نقش بی بدیل رسانه ها در ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات

نقش بی بدیل رسانه ها در ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات

 

مدیرکل صدا و سیمای خوزستان در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه های استان خوزستان با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: نقش رسانه ها در ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات بی بدیل است.

به گزارش، روابط عمومی معاونت امور استان ها،  مسلم رحیمی مدیرکل صدا و سیمای خوزستان در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه های استان خوزستان با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: نقش رسانه ها در ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات بی بدیل است.

وی با بیان اینکه استان خوزستان با داشتن انواع قومیت ها، رنگین کمان اقوام است، افزود: بحث قومیت ها در خوزستان به عنوان یک فرصت بی بدیل محسوب می شود و حقیقتا قومیت های استخوان دار با تعاملات اجتماعی خیلی خوب و تاثیر گذار با بزرگان اهل فرهنگ و نخبگان بسیاری در استان زندگی می کنند که می بایست این ظرفیت های شگرف را غنیمت شمرد.

رحیمی گفت: رسانه های بیگانه و ضد انقلاب با بروز هر رویدادی در جامعه با بزرگ نمایی در صدد هستند تا با تشویش اذهان عمومی و تشویق ذهنیت منفی از نظام ،  مردم را برای حضور در پای صندوق های رای، ناامید و مایوس کنند تا زمینه ساز تحریم و یا کاهش مشارکت مردم در انتخابات باشند.

رحیمی در بخش دیگری به داشتن مجلس قوی اشاره کرد و گفت: برای داشتن مجلس قوی حتما می بایست از قبل برنامه ریزی کرد.

وی تاکید کرد: منتخبین مردم حول پنح محور اساسی باید اتفاق نظر داشته باشند و این پنج محور نیز شامل مشکلاتی که توسط نخبگان، کارشناسان و مسئولان استان مطرح می شود باید به صورت میثاق نامه نوشته شود و این میثاق نامه با حضور اصحاب رسانه توسط منخبین مردم امضا شود و به طور زنده از صدا و سیمای استان برای مردم پخش شود. همچنین منتخبین مردم باید تعهد کنند گزارش فصلی از عملکردشان در راستای عملیاتی کردن آن میثاق نامه نیز به مردم ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه بعد از چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دنیای استکبار در تلاشند مانعی در این انقلاب به وجود آورند، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب بازخوانی برای نسل سوم این انقلاب است که ثمره آن به خوبی دیده می‌شود.

رحیمی با تاکید بر مشارکت حداکثری اظهار کرد: بر اساس وظیفه انسانی و انقلابی، مشارکت حداکثری در انتخابات به منزله تقویت نظام و انقلاب اسلامی است و مجلس قوی می تواند با تصویب قوانین پیشرو برای رفع مشکلات مردم، خدمت کند.