سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

نقش تاثیرگذار برنامه های صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی در گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

نقش تاثیرگذار برنامه های صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی در گلستان

نقش تاثیرگذار برنامه های صدا و سیما در ترویج فرهنگ کتابخوانی در گلستان

 

مدیر کل کتابخانه های استان با منتظر حجت مدیر کل صدا و سیمای گلستان در خصوص برنامه ریزی برای توسعه فعالیت های فرهنگی و ترویج کتابخوانی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، مدیر کل صدا و سیما در ابتدای این دیدار ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و نقش رسانه‌ها در ترویج این پدیده ارزشمند، افزود: توسعه جوامع با ارتقای دانایی افراد آن جامعه میسر می شود واین مهم با مطالعه کتاب ایجاد می شود و صدا و سیما به عنوان یک رسانه فراگیر آمادگی تبلیغ، ترویج و فرهنگ سازی در خصوص کتاب و کتابخوانی را دارد.

منتظر حجت در ادامه با بیان اینکه افزایش سرانه مطالعه یکی از شاخصه‌های مهم توسعه یافتگی در دنیای امروز است، اظهار داشت: وجود شبکه‌های اجتماعی، فضای مجازی و کتابخانه‌های الکترونیک که باعث سهولت در دسترسی به اطلاعات شده‌اند می‌طلبد که متولیان فرهنگ در حوزه کتاب و کتابخوانی جهت حفظ مخاطب خود و سوق دادن عموم مردم به سمت کتابخانه‌ها تلاشی وافر و برنامه‌ریزی مدونی داشته باشند.

وی افزود: افزایش انس و علاقه ی مردم به مطالعه و کتابخوانی از مهمترین اولویت های فرهنگی رسانه ی استانی که در این راستا از طرح های خلاقانه، ابتکاری و پیشنهادهای سازنده استقبال می کنیم.

مدیر کل صدا و سیما بیان داشت: آمادگی داریم تا با تولید و ساخت برنامه های با موضوع کتاب و کتابخوانی با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان در جهت ترویج کتابخوانی اقدام کنیم و بحث کتاب و مطالعه به گونه ای است که می توان از آن در همه برنامه ها استفاده کرد.

در ادامه این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن قدردانی از حمایت، همکاری  و پیشنهادات موثر و سازنده ی مدیر کل صداوسیما و مساعی ارزشمند ایشان نسبت به کتابخانه های عمومی، اظهار داشت: این پشتیبانی ها مجموعه ی کتابخانه های استان را در انجام هرچه بهتر خدمات و فعالیت ها دلگرم می سازد.

میرزاعلی ترویج فرهنگ کتابخوانی را نیازمند تولید برنامه های کوتاه، جذاب و تاثیر گذار در رادیو و تلویزیون عنوان کرد و گفت : برای ترویج کتابخوانی در جامعه نیازمند حمایت جدی رسانه ها به ویژه صدا و سیما هستیم و باید در تولید محتوای برنامه ها، کتابخوانی و کتابخانه ها بیشتر مدنظر قرار گیرد.

وی اعتلای سطح فرهنگ و افزایش آگاهی و معلومات عموم مردم را فصل مشترک فعالیت‌های اداره کل کتابخانه‌های استان و رسانه استانی برشمرد و افزود: صداوسیما در راستای رسالت ذاتی خود مبنی بر گسترش و اعتلای سطح فرهنگی جامعه می‌تواند در ایجاد علاقه‌مندی و سوق دادن عموم مردم به سمت کتاب و کتابخوانی نقشی مهم و اساسی ایفا کند و انتظار داریم در تولید محتوای برنامه‌ها بیشتر از کتابخوانی و کتابخانه‌ها استفاده شود.