سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

نقش ترنج در صنایع دستی همدان - صفحه محتوایی خبر

 

 

نقش ترنج در صنایع دستی همدان

نقش ترنج در صنایع دستی همدان

نقش ترنج در صنایع دستی همدان

نقش ترنج عنوان تله فیلمی است که در صدا و سیمای مرکز همدان تهیه شده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان در این تله فیلم 90 دقیقه ای که بخشی از آن درکشور ترکیه فیلم برداری شده است داستان دختری به نام ترنج را می بینید که برای زنده نگه داشتن صنایع دستی، دست به تلاشی بزرگ می زند اما... از زیبایی های این تله فیلم علاوه بر بهره گیری از بازیگران استان همدان و بازیگران مشهور کشور، بازیگران کشور ترکیه هم در این تله فیلم حضور دارند.

این تله فیلم نخستین کار مشارکتی صدا و سیما با اداره صنعت و معدن است و در آن سعی شده است به مشکلات فرا روی تولید کنندگان صنایع دستی هم پرداخته شود.

تهیه کننده این تله فیلم فاخر و ارزشمند آقای روح الله امیری است که با نگاهی متفاوت به تهیه صنایع دستی پرداخته است. روح الله امیری پیش از این نیزتهیه کنندگی و کارگردانی تله فیلم های چون زایر تنها،همه چیز بخاطر مادرم، دفترچه خاطرات و مستند چهار قسمتی مرد ناتمام (بررسی اشعار عارف قزوینی با بهره گیری از شاعران و خوانندگان مشهور کشور) را برعهده داشته است.

نویسنده و کارگردانی تله فیلم نقش ترنج را آقای هاشم اولیایی مقدم و بازیگری آن را نیز آقایان محمد عمرانی، محمد علی ساربان، منوچهر علیپو، احمد بیگلری و خانم ها سیما خضر آبادی و آرزو مسلم تهرانی بر عهده
دارند. همچنین آقای مسلم تهرانی تصویر بردار و آقایان محمد علی میرزایی و غلامرضا مهری صدابرداران این برنامه هستند.