جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

نقش شبکه های استانی در خبررسانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

نقش شبکه های استانی در خبررسانی

نقش شبکه های استانی در خبررسانی

نقش شبکه های استانی در خبررسانی

مهرداد سید مهدی رئیس خبرگزاری صدا و سیما در مرکز چهارمحال و بختیاری به نقش شبکه های استانی در خبر رسانی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری در این نشست مهرداد سید مهدی، رئیس خبرگزاری صدا و سیما با بیان آخرین استانداردهای خبری و شیوه فعالیت خبرگزاری صدا و سیما در حوزه اخبار مکتوب، سایت خبرگزاری و تهیه گزارش های تصویری و صوتی گفت: به موازات پوشش قوی صوتی و تصویری رویدادهای خبری، باید بهبود و کیفی سازی تولیدات خبری، بهره گیری از ظرفیت شبکه های مجازی برای تسریع در امر اطلاع رسانی و ارائه آموزش های تخصصی در اولویت فعالیت معاونت های خبر مراکز استان ها قرار گیرد.

وی افزود: معاونت های خبر شبکه های استانی از استوانه های قابل اتکاء برای خبرگزاری رسانه ملی هستند که باید بر اساس نیاز، خبرهای دست اول را به مخاطبان اطلاع رسانی کنند.

سید مهدی خاطر نشان کرد: برای ارتقای سطح کارآیی خبرنگاران استان ها باید ضمن تقسیم مسئولیت، نسبت به دانش افزایی و بالا بردن سطح چابکی عوامل تولید توجه ویژه کرد.

رئیس خبرگزاری صدا و سیما با تشریح ساختارهای جدید این خبرگزاری گفت: پا به پای تصویر در حوزه خبرهای مکتوب و تولید گزارش های محتوایی و اختصاصی در سطح کشور، باید بتوانیم به خبرگزاری تراز اول کشور و منطقه تبدیل شویم.

مدیرکل مرکزهم در این نشست با استناد به آمار و پژوهش های میدانی و نظر سنجی های استانی و کشوری، از اعتماد 87 درصدی مردم چهارمحال و بختیاری نسبت به شبکه استانی جهان بین خبر داد.

مهرداد عظیمی به بصیرت و موقعیت شناسی مردم استان چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و افزود: شبکه استانی و رسانه ملی باز هم می توانند در انتخابات پیش رو صحنه های بی نظیری از مشارکت مردم این استان را در سطح ملی و بین المللی منعکس کنند.

وی گفت: با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های استان چهارمحال و بختیاری، سردبیران شبکه های خبری سراسری باید توجه ویژه ای به پخش اخبار و رویدادهای این استان داشته باشند.