جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

نقل تاریخ منطقه شمال خراسان از زبان معتضد - صفحه محتوایی خبر

 

 

نقل تاریخ منطقه شمال خراسان از زبان معتضد

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان شمالی، این مرکز برنامه ای تاریخی – فرهنگی را به نام «در مسیر تاریخ » در دست تولید و پخش دارد .

بنا بر این گزارش «در مسیر تاریخ» برنامه ای رادیویی است که در آن تاریخ خراسان و به ویژه منطقه شمال خراسان از زبان پژوهش گر و محقق نامی کشورمان یعنی خسرو معتضد روایت می شود .

در این برنامه تاریخی – فرهنگی که روزهای یکشنبه و چهارشنبه پخش می شود، خسرو معتضد محقق سرشناس کشورمان به بررسی وقایع تاریخی شمال خراسان بزرگ و اقوام، آئین های ملی و مذهبی و فرهنگ مردمان این خطه از سرزمین ایران اسلامی می پردازد .

در مسیر تاریخ در تایم 30 دقیقه ای تولید و در ساعت 13:30 روزهای یکشنبه هر هفته پخش و تکرار آن نیز در چهارشنبه هرهفته همان ساعت بازپخش خواهد شد.

در این برنامه به نقش منطقه خراسان شمالی در طول تاریخ پرداخته می شود چرا که شمال خراسان در طول تاریخ سرزمین پهناور ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است و مناطق شمالی کشور را به مناطق شرقی متصل می کرده و موقعیت گذرگاهی این منطقه  از اهمیت فوق العاده ای در بروز وقایع تاریخی برخوردار شده است .

alt

خراسان شمالی خاستگاه اتفاقات و وقایع زیادی بوده است که نشان از تاریخ پرفراز و نشیب این خطه با وجود مردان و زنان با غیرت آن دارد . تهیه کننده برنامه رادیویی «در مسیر تاریخ» بر عهده سمانه سفیدگر است و کار صدابرداری آن را محسن مهربد و علی اتحادی انجام می دهند .