جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

نمایش «تورغه » در ردیف برترین های تئاتر فجر - صفحه محتوایی خبر

 

 

نمایش «تورغه » در ردیف برترین های تئاتر فجر

نمایش «تورغه » در ردیف برترین های تئاتر فجر

 

نمایش رادیویی «تورغه» تولید شبکه استانی صدای مرکز خراسان شمالی، به عنوان یکی از آثار برگزیده سی و هشتمین جشنواره بین المللی «تئاتر فجر » در بخش رادیو تئاتر معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها ،این اثر با موضوع فرهنگ قوم کرمانج خراسان شمالی ، از بین آثار ارسال شده به جشنواره «تئاتر فجر» به عنوان یکی از 10 اثر برگزیده معرفی شد و به مرحله نهایی راه یافت.

بخش رادیوتئاتر از مجموعه برنامه های ویژه دبیرخانه حشنواره «تئاتر فجر » است که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود. این نمایش ها در ایام برگزاری جشنواره روی صحنه اجرا می شود و همزمان به صورت زنده از رادیو نمایش نیز پخش خواهد شد.

نمایش « تورغه » به تهیه کنندگی طاهره شاددل ، نویسندگی و کارگردانی مجید حمزانلوئی ، صدا برداری حمیدرضا پورهاشمی و بازیگری احسان کمالی ، حکمت الله شیردل ، طاهره شاددل ، راضیه بدرانلوئی ، مینو حسینی و مجید حمزانلوئی تولید شده و به دنبال کسب مقام است.

 «تورغه» پرنده ایست افسانه ای که درآخرین روز حیاتش به سوی خورشید پرواز می کند وآنقدر به خورشید نزدیک می شود که آتش گرفته وبه زمین میافتد. اما از خاکسترش تورغه ای جوان سربرمی آورد. درموسیقی مقامی کرمانج ها  آهنگ بی کلام به نام تورغه وجوددارد.