سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰

نمایش تاریخی « یاران ولایت » در رادیو تبرستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

نمایش تاریخی « یاران ولایت » در رادیو تبرستان

« یاران ولایت » عنوان نمایشی است که با موضوع درسهایی از زندگی امام علی (ع) و با هدف ارشادی تربیتی در 15 برنامه 30 دقیقه ای در صدای شبکه تبرستان تولید می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه تبرستان، رضا اکبری، کارگردان نمایش رادیویی یاران ولایت، با بیان اینکه این نمایش به معرفی زندگی یاران حضرت علی(ع) می پردازد افزود: این مجموعه قصد دارد در هر قسمت بصورت مستقل به فرازی از زندگی یکی از یاران امام علی (ع) از جمله عمار یاسر، مالک اشتر، حجر بن عدی، میثم تمار، سلمان فارسی، کمیل بن زیاد، عبداله مسعود، عبدالله بن بدیل، محمد بن ابوبکر، عمر بن حمیق، محمد بن ابوبکر، عمر و بن حمق، رشید حجری، محمد بن ابی حذیفه، هاشم مرقال و قنبر بن حمدان در قالب نمایش بپردازد.

وی با اشاره به اینکه این یک نمایش تاریخی و ارزشمند است گفت: در این نمایش میانگین سنی بازیگران بسیار بالا بوده و ما با توجه به اینکه در این سن با محدودیت بازیگر مواجه بودیم، مجبور شدیم از بازیگران جوان و توانمند صدا و سیمای مازندران برای اجرای نقش در این نمایش استفاده کنیم که به لطف خدا و با هنرمندی این عزیزان این کمبود جبران شد.

اکبری با اشاره به توانمندی مرحوم مهران زنجانی، بازیگر مطرح و برگ برنده واحد نمایش صدا و سیمای مازندران در جشنواره های مختلف داخلی و بین المللی، این نمایش رادیویی را به روح این بازیگر ارزشمند تقدیم کرد.

در این نمایش که به تهیه کنندگی محمد صالح ذاکری تولید می شود بازیگرانی چون: رضا اکبری، رحمان قدمی، مریم آقاجانی، سکینه میر معصوم، ابوالفضل شانه بند پور، حسین شیدایی فر، مسعود قهاری، عباس ابوالحسنی، لیلا تورانی، هوشنگ رضایی، جان اله ولی زاده، مبین بوی افراز، علیرضا کلانتری، مائده باقری، محمد رضا ورشویی، محمد مکنصوری، مرتضی مربی و ... به ایفای نقش می پردازند. نویسندگی به عهده مهدی قاسم زاده، افکتور سعید نعمتیان و مبین بوی افراز و صدابردار و دستیار تهیه مهدی اوشیب نتاج می باشد.

alt

alt