جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

نمایش توانایی مهندسان ایرانی در پلاگ - صفحه محتوایی خبر

 

 

نمایش توانایی مهندسان ایرانی در پلاگ


تله فیلم پلاگ به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد در صدا و سیمای مرکز چهار محال و بختیاری تهیه و تولید می شود.

علمی فرد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: اين تله فيلم بخشي از افتخارآفريني و تلاش خستگي ناپذير مهندسان جوان كشور را در مسير خود کفايي و انعكاس جلوه اي از توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني به تصوير مي كشد.

وی افزود: تله فیلم پلاگ بر اساس یك داستان واقعی ساخته می‌شود و روایتگر آبگیری پیش از موعد سد كارون 4 در سال 89 است كه مشكلاتی را به همراه دارد و با تلاش مهندسین كشور، یك افتخار ملی بدست می‌آید.

وی با بیان اینکه پیش تولید این تله فیلم به مدت یک ماه طول کشیده است گفت: تصویربرداری تله فیلم پلاگ ششم تیرماه کلید خورد و تا دوم مردادماه ادامه داشت.  

 وی با بیان اینکه در حال حاضر تله فیلم مراحل تدوین، صداگذاری و موسیقی را پشت سر می گذارد اظهار امیدواری کرد: تا پایان مردادماه تله فیلم آماده نمایش خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری و تهران لوکیشن های اصلی این تله را تشکیل می دهند ابراز داشت: 70 درصد از لوکیشن در چهارمحال و بختیاری و 30 درصد در شرکت های وزرات نیرو در تهران است. وی با بیان اینکه نقش های اصلی این تله فیلم را بازیگران بومی بر عهده دارند اظهار داشت: 40درصد از بازیگران تله فیلم پلاگ را بازیگران بومی و 60 باقیمانده بازیگران تهرانی هستند.  

علمی فرد تصریح کرد: پلاگ فیلمی با موضوعی كاملا هم راستا با شعار سال 91 سال تولید ملی و حمایت ازكار و سرمایه ایرانی است كه تلاش مهندسین ایرانی برای به ثمر رسیدن یك پروژه ملی را به تصویر می‌كشد. گفتنی است: حسن جوهرچی، جعفر دهقان، میر طاهر مظلومی، شهرام ابراهیمی، اکبردانیالی، مصطفی عبد المحمدی و… در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

سایر عوامل فیلم سینمایی «پلاگ» عبارتند از: کارگردان: حسین تبریزی، تهیه کننده: مصطفی علمی فرد، فیلمنامه: سید امین حسینیون، مشاور کارگردان: محمد عفراوی، مدیر برنامه ریزی: نیلوفر شهیدی، مدیر فیلمبرداری: حسن سلطانی، طراح صحنه و لباس: محمد محمدی، طراح گریم: اولدوز عزیزی، صدابردار: وحید سلطانی، مدیر تولید: فاطمه حیدری.

alt

alt