سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

نمایش دستاوردهای انقلاب در قالب سریال - صفحه محتوایی خبر

 

 

نمایش دستاوردهای انقلاب در قالب سریال

 

مراسم ساخت سریال مانی و یادداشت های روزانه ما با موضوع دستاوردهای انقلاب در روستای بالا براگور رودبار کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکزگیلان مراسم آغاز ساخت سریال مانی و یادداشت های روزانه با موضوع پیشرفت مناطق روستایی و نشان دادن دستاوردهای چهل ساله انقلاب برای نسل نوجوان به کارگردانی صادق حسین پور ، تهیه کنندگی عبدالله جلالی هریس و نویسندگی شیوا کاظمی در روستای بالابراگور رودبار برگزار شد.

تهیه کننده این سریال به اهمیت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به نسل نوجوان اشاره کرد و گفت : نوجوانان نسل های آینده کشورمان هستند و لازم است به این قشر اهمیت داده شود.

جلالی هریس با اشاره به اینکه تنوع رسانه‌ ها جذب مخاطب را دشوار کرده است افزود : در سریال مانی و یادداشت های روزانه سعی شده با انتخاب رویداد جذاب و بازیگران ماهر رضایت مخاطبان جلب شود.

وی گفت : این سریال در 13 قسمت تولید خواهد شد و از اواسط اردیبهشت ماه سال آینده  از شبکه استانی باران روی آنتن می‌رود.

باقرزاده سرپرست صداوسیمای مرکزگیلان افزود : محبت در خانواده و احترام به والدین و بزرگترها که در دین مبین اسلام نیز به آن تاکید شده از دیگر مفاهیمی است که درسریال مانی و یادداشت های روزانه برجسته می شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه صدا و سیمای مرکز گیلان برای ۴۰ سالگی انقلاب برنامه‌های ویژه‌ای در نظر دارد گفت : علاوه بر تولید برنامه‌های مختلف، عوامل سریال مانی و یادداشت های روزانه در شهرستان ‌های استان حاضر شده و ۴۰ سالگی انقلاب را با حضور اهالی منطقه جشن خواهند گرفت.

نظیری معاون سیمای صدا و سیمای مرکز گیلان هم گفت: علاوه بر سریال مانی و یادداشت های روزانه و سریال درحال تولید و پخش جایزه ۳، دو سریال گنج راه شیری و نام نداره نیز در دست ساخت است.

نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نیز به تقویت فرهنگ اصیل بومی و محلی تاکید کرد و از عوامل این سریال به دلیل پاسداشت فرهنگ اصیل گیلانی قدردانی کرد.

دلخوش از حمایت خود برای تولید سریال های فاخر استانی نیز خبر داد و افزود : مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها نباید ما را از توجه ویژه به مقوله فرهنگ دور کند.