جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نمایش " روغن چراغ" در رادیو کرمان - صفحه محتوایی خبر

 

 

نمایش " روغن چراغ" در رادیو کرمان

نمایش " روغن چراغ" در رادیو کرمان

نمایش

" روغن چراغ " عنوان نمایشی 30 دقیقه ای از صدای مرکز کرمان است که به روایت ماجرایی از سال های 1300 تا1310 هجری شمسی  در کرمان می پردازد.

غلامرضا فرزند مغازه دار خسیسی به نام تقی است که در چراغ های مردم روغن می ریزد اما از آنجا که این کار را با آزار مردم و خست انجام می دهد همه از او ناراضی هستند و غلامرضا نیز به شدت از این وضعیت ناراحت است و به همین دلیل تمایلی به کار کردن دردکان پدر ندارد و در گفتگو با مادرش حتی آرزو می کند که حجره پدر آتش بگیرد. مادر از او می خواهد که از روغن های مغازه پدر که او اجازه ی برداشتشان را گرفته بردارد و نذر کند که چهل شب چراغ های معابر شهر را قبل از اجرای حکم منع عبور و مرورروشن نگه دارد تا حاجت روا شود. غلامرضا می پذیرد اما همان شب اول دیر می رسد و نگهبانان او را دستگیر می کنند.همزمان با دستگیری او مغازه ی پدرش آتش می گیرد و اوضاع اشفته می شود و پدر همه چیز را از چشم غلامرضا می بیند.در اوج ناراحتی ها ونگرانی های او اتفاقی می افتد و......

نویسنده و کارگردان: مژگان نیک طبع، تهیه کننده: سمانه اعظم پور، صدابردار: علی زارعی، افکتور: شقایق اسدی، بازیگران: علی کهن، مرتضی مطلق، محسن کاشانی،  مژگان نیک طبع.