سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

نمایش زمستان آخر در بخش جشنواره جشنواره های فیلم فجر - صفحه محتوایی خبر

 

 

نمایش زمستان آخر در بخش جشنواره جشنواره های فیلم فجر

با نظر هیات انتخاب آثار سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر فیلم "زمستان آخر" به کارگردانی سالم صلواتی در بخش غیررقابتی جشنواره جشنواره ها به نمایش در می آید.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها فیلم زمستان آخر از تولیدات صدا و سیمای مرکز کردستان است که روایتگر چشم انتظاری پیرمرد و پیرزنی در روستایی متروکه و دور افتاده ای است که نگاه به راه دارند تا سفر کرده هایشان بازگردند. باجی و کدخدا دو مونس و همدم تنهایی یکدیگرند اما دست اتفاق کدخدا را در سفری متوقف از بازگشت می کند و...

سالم صلواتی عمده بخش های فیلم را در روستاهای اطراف شهر کامیاران و سنندج فیلمبردای کرده است. زبان اصلی فیلم زمستان آخر کردی است که در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر باز زیرنویس فارسی اکران می شود.

بنابراین گزارش در این فیلم سید جعفرشیخ احمدی، آسیه مرادی زر، مسعود یوسفی، بیان مفاخری، عبدالله قیصری، مظفر رحیمی و سرور ناصری نقش آفرینی کرده است.

تهیه کنندگی فیلم زمستان آخر را سناء حسین پناهی و سالم صلواتی به طور مشترک انجام داده اند. سالم صلواتی کار تصویربرداری و هادی ساعد محکم صدابرداری فیلم را بر عهده داشته اند.

alt