سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

نمایش سبک زندگی ایرانی- اسلامی در سریال بیرلیق - صفحه محتوایی خبر

 

 

نمایش سبک زندگی ایرانی- اسلامی در سریال بیرلیق

مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان در مراسم آغاز تصویربرداری سریال "بیرلیق" ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و ایام مبعث نبی مکرم اسلام (ص) با اشاره به اهمیت مجموعه های نمایشی و نقش بی بدیل فرهنگی این نوع تولیدات تلویزیونی گفت: این مجموعه تلویزیونی دومین سریال بلند26 قسمتی است که در شبکه اشراق تولید می شود.

مرتضی صفری افزود: هدف این سریال تامین اهداف فرهنگی رسانه ملی و فرهنگ محلی و بومی از یکسو و گردآمدن هنرمندان استان و تبادل تجربه و فرهنگ بین جامعه هنری می باشد.

وی افزود: تمام عوامل و هنرمندان این مجموعه از استان زنجان هستند و شناسایی خرده فرهنگ های رایج محلی در اقصی نقاط استان، تبلیغ میراث معنوی و تاریخی استان و معرفی جاذبه های گردشگری و کمک به رشد و توسعه استان در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می باشدو در سالی که بنام اقتصاد و فرهنگ از طرف مقام معظم رهبری نامگذاری شده این مجموعه نمایشی خواهد بود.

وی پیش بینی بیش از 60 لوکیشن را ازنقاط قوت این سریال برشمرد و افزود: تکلیف مداری و احساس مسئولیت تمام عوامل هنری و فنی زمینه ساز خلق اثری زیبا، پرمعنا و سرگرم کننده خواهد بود و مسلما با تمهیدات صورت گرفته، این مجموعه می تواند قابلیت پخش از شبکه های سراسری و شبکه های استانی آذری زبان را داشته باشد.

در این مراسم که مدیران و مسئولین استانی و هنرمندان حضور داشتند با ضبط یک سکانس، کار تصویر برداری این سریال بطور رسمی کلید خورد.

گفتنی است این سریال تلویزیونی در 26  قسمت با تم طنز اجتماعی به تهیه کنندگی حسن دهقان کمارجی و کارگردانی ساسان قجر با هنرمندی 85 نفر از بازیگران زنجانی تولید شده و در شش ماهه دوم سالجاری از شبکه اشراق پخش خواهد شد.

alt

alt