سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

نمایش همزیستی آبزیان در اعماق خلیج فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

نمایش همزیستی آبزیان در اعماق خلیج فارس

مستند تلویزیونی "همزیستان خلیج فارس" به تهیه کنندگی سید علی محترمی  در صدا و سیمای خلیج فارس تولید شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خلیج فارس سید علی محترمی با بیان اینکه در طبیعت و به خصوص در اعماق دریا موجودات به سه صورت همسفره، انگلی و همزیستی زندگی می کنند و همزیستی شکل خاصی از حیات جانوری است که دو موجود زنده زندگی و حیاتشان وابسته به خدمت از طرف دیگری می باشد گفت:

همزیستان خلیج فارس مستندی 75 دقیقه ای از تولیدات سیمای خلیج فارس می باشد که به بررسی همزیستی حیوانات در اعماق دریا  می پردازد  و آن دسته از جانوران دریایی که به صورت همزیستی و در کنار یکدیگر زندگی می کنند  را به تصویر می کشد. از این میان می توان به همزیستی نوعی میگو با ماهی گاوی- ماهی آرایشگر که بدن دیگر ماهی ها را تمیز می کند ، همزیستی مرجان ها با نوعی جلبک و ... اشاره کرد.

محترمی که تهیه کنندگی، کارگردانی و تصویربرداری این مستند تلویزیونی را برعهده دارد افزود: نود درصد تصویربرداری این مستند درجزیره فارور و مابقی تصویربرداری نیز درجزایر لارک، ابوموسی و بنی فارور انجام شده است.

سایر عوامل تولید این مستند به شرح زیر است:

تدوینگر: سید علی محترمی / محقق: مهندس حمیدرضا بارگاهی و دکتر کیوان حضایی / نویسنده: سید علی محترمی / ویراستار: ناهید اکبرین / گوینده متن: نگین کیانفر / صداگزار: سید علی محترمی.

alt