جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

نمایش یکی از مردان تاریخ سازکردستان به زبان انیمیشن - صفحه محتوایی خبر

 

 

نمایش یکی از مردان تاریخ سازکردستان به زبان انیمیشن


انیمیشن حماسه سید عطا به تهیه کنندگی و کارگردانی ماشاالله محمدی در ۲۶ قسمت ۱۱ دقیقه ای به سفارش صدا و سیمای مرکز کردستان تهیه و تولید می شود.

محمدی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: هدف از تولید این مجموعه،  نشان دادن شخصیت یکی از اهالی منطقه بوده که شجاعت و ایمان و ظلم ستیزی او شهره  و دفاع از مظلومان را وظیفه ی خود می دانست.

وی در خصوص داستان این مجموعه بیان داشت: در مقطعی از تاریخ این سرزمین که همه سعی دارند موقعیتی برای خود دست و پا کنند، سید قیام می کند و چند سال از مردم  مظلوم منطقه در برابر عوامل رضا خان دفاع  می کند. سید که از دست ظلم خان ها و عوامل رضا خانی به ستوه آمده در حالی که خود ژاندارم می باشد قیام می کند و مردم به او می پیوندند. کار سید دفاع از مردم  می شود.

وی با بیان اینکه این مجموعه با استفاده از تکنیک سه بعدی تولید می شود تصریح کرد: از ویژگی های این مجموعه  پرداختن به قسمتی از تاریخ شهر سنندج و بازسازی صد سال پیش این فضا و قیام های ملی مذهبی این منطقه است.

alt

محمدی با اشاره به اینکه پیش تولید این مجموعه از ابتدای امسال آغاز شده گفت: در حال حاضر فیلمنامه تکمیل شده و شخصیت ها به صورت سه بعدی طراحی شده اند. وی مدت زمان تولید این مجموعه را یک سال و نیم عنوان کرد و افزود: با توجه به برنامه ریزی هایی که صورت گرفته این مجموعه در نوروز 92 آماده پخش خواهد شد.

برخی از عوامل تولید این مجموعه عبارتند از:

نویسنده : ماشاالله محمدی - هیمن حیدری / انیماتور: علی رضا مسکوکی / ناظر کیفی: دکتر صفورا / دستیار کارگردان: آلان امینی / موسیقی: بابک میرزاخانی