جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس : درعصر و زمان ما رسانه نقش عمده و اساسی را در حل مشکلات بشر ایفا می کند - صفحه محتوایی خبر

 

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس : درعصر و زمان ما رسانه نقش عمده و اساسی را در حل مشکلات بشر ایفا می کند

نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس : درعصر و زمان ما رسانه نقش عمده و اساسی را در حل مشکلات بشر ایفا می کند

 

آیت الله ایمانی نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس و امام جمعه شیراز در دیدار با مدیرکل، معاونان ومدیران صدا وسیمای فارس ضمن قدردانی از رسانه ملی در استان در پوشش  و انعکاس برنامه های مناسبتی، مذهبی ،اعیاد و جلب رضایت مخاطبین با اشاره به نقش مهم وتاثیر گذار رسانه افزودند: درعصر و زمان ما رسانه نقش عمده  و اساسی را در حل مشکلات بشر ایفا می کند.
رسانه به معنای وسیع کلمه یعنی همه کسانی که به نحوی از انحاء با افکار و اندیشه های مردم در تماس مستقیم هستند باید فضای برپایی عدالت اجتماعی را در جامعه فراهم کند وعدالت اجتماعی بدون داشتن اعتقادات صحیح امکان پذیر نیست، اعتقادات صحیح همان ساخت و ساز انسان ها و برگشت انسان به خدا و نجات آنها از دست انسان هاست.
نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری تصریح کرد: همان گونه که صاحبان قدرت، افکار و اندیشه های شیطانی خودشان را با رسانه القا می کنند و مخاطب را با افکار و اندیشه غلط آشنا می سازنند برخورد با اندیشه های شیطانی صاحبان قدرت باید از طریق رسانه باشد.
آیت الله ایمانی تقویت ایمان  مردم را امری ضروری دانست وگفت: امروز دشمنان ما ایمان را از دو راه یکی از طریق شکستن حریم اعتقادات مردم و دیگر از نظر تساهل و تسامح درکارها و ول انگاری فرهنگی هدف قرارداده اند. اگر رسانه در تقویت بنیه ایمان مردم گام بردارد انقلاب را بیمه کرده و به مردم مصونیت بخشیده است.
آیت الله ایمانی با تبریک موفقیت های پی در پی کسب شده صدا و سیمای فارس به موضوع شعار سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و افزود: همانگونه که در سال گذشته صدا و  سیما توانست وظیفه خود را در گفتمان سازی شعار سال بخوبی انجام دهد انتظار می رود که امسال نیز با انگیزه بالا مطالبات اقتصادی مردم را پیگیری کند.
در ابتدای این دیدار سهرابی مدیرکل صدا وسیمای فارس، رسانه در طراز نظام اسلامی را رسانه ای توصیف کرد که بتواند در تولید پیام های فاخر خود از محتوای غنی بهره ببرد .
مدیرکل صدا وسیمای فارس تصریح کرد:  امروز ما مفتخریم که  بگوییم مخاطبان آزادی خواه، مخاطبان معنویت گرا در دنیا  همه توجه شان  به سمت رسانه هایی با سیاست های رسانه جمهوری اسلامی  است که تولید پیام های پاک را در دستور کار خود دارند  و مخاطبان دنیا هر روز بیشتر از گذشته  به سمت این شبکه ها روی می آورند و این وظیفه ما را برای تولید محتوای فاخر و نمایش چهره نورانی اسلام سنگین ترمی کند.
سهرابی از برنامه ریزی این مرکز برای پیگیری مطالبات مردم به ویژه در حوزه اقتصاد خبر داد و تصریح کرد : امسال متناسب با شعار سال صدا و سیما بنا دارد کارهای انجام شده و انجام نشده را برای قضاوت مردم بیان کند و برای پیگیری اهداف شعار سال از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهیم کرد .