رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۸

نوآوری و خلاقیت در توليدات مراكز استان ها مشهود است - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

نوآوری و خلاقیت در توليدات مراكز استان ها مشهود است

نوآوری و خلاقیت در توليدات مراكز استان ها مشهود است

 

مهندس مجيد شعبانپور عضوهیات انتخاب بخش برنامه های ویژه و جنبی در گفت و گو با ستاد خبری بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان ها درباره ارزیابی اش از آثار ارائه شده به این جشنواره بیان کرد: من فکر می کنم این دوره نسبت به سال گذشته در بخش مستند با رشد خوب آثار مواجه بوده که جای تبریک دارد.

وي افزود: نگاه مراکز استانها به جشنواره، جدی تر شده و با مدیریت تلاش كردند تا اثار خوبی را ارائه دهند. ضمن اینکه پژوهش در برخی کارها پررنگ و مشهود بود که نشان از مطالعه دقیق تولید کنندگان آثار دارد.

شعبانپور تصريح كرد: در برخی کارها نیز نویسندگی و در بحث فرم کارها خیلی خوب بود. تدوین، صداگذاری و کارگردانی به نظرم نسبت به سال گذشته رشد خوبی پیدا کرده بود و از همه مهم تر نوآوری و خلاقیت در آثاری که امسال به جشنواره ارائه شده بسیار مشهود بود.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: البته من فکر می کنم هنوز در زمینه تولیدات کلاسیک و سنتی پا را فراتر نگذاشته ایم و تقریبا به همان روش سنتی کار می کنیم. البته این ایراد به کار نیست. بلکه نیازمند زمان است. به عنوان مثال در یکی دو مراکز موشن گرافیک بسیار ویژه ای داشتند و کارها بسیار خوب بود. اما به هر حال کافی نیست ولی با توجه به آثاری که من دیدم، جای بسیار امیدواری است که هر ساله و در دوره های دیگر جشنواره اتفاقات بهتری را شاهد خواهیم بود.