جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

نوبخت و ابوترابی میهمانان ویژه مرکز کردستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

نوبخت و ابوترابی میهمانان ویژه مرکز کردستان

معاون نظارت و برنامه ریزی رئیس جمهور، استاندار کردستان و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی این هفته در برنامه گفتمان صدا و سیمای مرکز کردستان حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان: به مناسبت سالگرد سفر حضرت آیت الله خامنه ای به استان کردستان و پیگیری مصوبات و اعتبارات مربوط به استان مهندس نوبخت معاون نظارت و برنامه ریزی رئیس جمهور و حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به استان کردستان سفر کردند و شامگاه روز دوشنبه به همراه استاندار کردستان در برنامه گفتمان صدا و سیمای مرکز کردستان حضور یافتند.

به گفته نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی بودجه جاری ما در سال هشتاد و چهار، بیست و پنج هزار میلیارد تومان بوده که این رقم در سال نود و دو با توجه به تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی به صد و نوزده هزار میلیارد تومان افزایش یافته و این در حالی است که بیست هزار میلیارد تومان آن با مجموع بدهی‌ها و تعهدات دولت برای هزینه‌هاست.

استاندار کردستان حذف نگاه‌های امنیتی به استان را از ابعاد معنوی سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان عنوان و اظهار کرد: اختصاص اعتبارات خاص به استان به منظور اجرای پروژه‌های مختلف از برکات مادی این سفر تاریخی بود.

alt

وی اتمام پروژه‌های نیمه ‌تمام مصوبات سفر رهبری به کردستان را از مهم‌ترین اولویت‌های دفتر مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید در سال‌جاری عنوان کرد و بیان داشت: توجه به مشکلات زیرساختی به ویژه بحث حمل نقل استان از دیگر اولویت‌های مورد توجه دولت در این استان مرزی است.

برنامه گفتمان به تهیه کنندگی حسین جلالی روزهای شنبه از سیمای مرکز کردستان پخش می شود. این برنامه در ساختار مناظره ای است و میهمانان موافق و مخالف موضوع در برنامه حضور می یابند موضوع های برنامه گفتمان عمدتاً درباره توسعه استان از جنبه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است. از جمله آیتم های این برنامه گزارش و نریشن است.