جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

نوروز در اترک - صفحه محتوایی خبر

 

 

نوروز در اترک

نوروز در اترک

 

صداوسیمای خراسان شمالی به مناسبت تحویل سال نو و تعطیلات آغازین بهار ، ویژه برنامه های مختلفی را برای مخاطبانش تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکزخراسان شمالی، شبکه اترک با برنامه‏ های «حالا بهار » ، «بهار بارون» ، «واینک بهار» ، «بهار بارون » و «بهاری شو» مهمان خانه های گرم اهالی خراسان شمالی می شود.

 «حالا بهار » ؛ عنوان ویژه برنامه تحویل سال سیمای اترک است که با هدف ایجاد لحظاتی شاد ومفرح  در ساعات پایانی سال ۹۷ و دقایق آغازین سال ۹۸ تهیه وتولید می گردد.

 این برنامه با دعوت از کارشناسان و هنرمندان ضمن معرفی آداب و رسوم، فرهنگ و سنن نوروزی مردم استان که مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی است ، سعی دارد با  تهیه گزارش های از مزار شهدا ، اماکن متبرکه و خانه سالمندان درلحظات تحویل سال ، گزارش از تکاپوی مردم در ساعات پایانی سال ، نمایش طنز با حال و هوای نوروزی، موسیقی تصویر، معرفی اماکن گردشگری  استان ،تلفن و پیامک ،وله های نوروزی و...لحظات به یاد ماندنی را در ذهن مخاطبانش به یادگار بگذارد.

ویژه برنامه «حالا بهار » به تهیه کنندگی محسن سرداریان ساعت ۲۱ روز ۲۹ اسفند تا ساعت ۲ بامداد روز اول فروردین به مدت 5 ساعت از سیمای اترک به صورت زنده پخش می شود.

«بهار بارون» نام برنامه دیگر سیمای اترک است که با هدف  ایجاد فضای شاد و بهاری در ایام نوروز همراه بینندگان است و می کوشد در کنار معرفی فرهنگ ، آداب و رسوم نوروزی مردم استان ، با بخش های متنوع  شامل :  دعوت از مهمانان در زمینه های گوناکون ، اجرای موسیقی های محلی و پاپ به صورت زنده ، معرفی آداب و رسوم اقوام مختلف استان ، آشنایی با نخبگان و هنرمندان ، سبک زندگی اسلامی ایرانی و... ساعات خوشی را برای مخاطبانش فراهم کند.

 معرفی چهره های شاخص استان در زمینه های علمی ، فرهنگی ، سیاسی ، هنری و ورزشی ، ارتباط با ستاد سفر استان ، کارشناسان انتظامی ، پلیس راهور و مسئولان میراث فرهنگی ، معرفی مکانهای تفریحی ، تاریخی و گرشگری استان ، گزارش از مسافران نوروزی ، تلفن و پیامک های مردمی و... از دیگر بخش های « بهار بارون» است.

 تهیه کنندگی«بهار بارون» را مجتبی فروزانفر بر عهده دارد که  در تعطیلات نوروز هر شب ساعت 21 به مدت یک ساعت به صورت زنده از سیمای شبکه اترک روی آنتن می رود.

صدای اترک نیز با برنامه های «واینک بهار » ، «بهاری شو» و «بهار بارون » زمزمه ها و نغمه های بهاری را برای شنوندگانش می نوازد.

«واینک بهار »  ویژه برنامه تحویل سال صدای اترک است که باهدف ایجاد فضای شاد و مفرح همراه با معنویت و همدلی در لحظات تحویل سال تهیه و تولید می شود. «و اینک بهار» تلاش می کند با دعوت از مهمانان گوناگون مانند ورزشکاران ، نوازندگان و خوانندگان بومی ، هنرمندان ، افراد موفق در عرصه های مختلف و... فضایی شاد و دلنشین همراه با معنویت و همدلی  را برای شنوندگانش  در لحظه های پرخاطره ی تحویل سال نو ایجاد کند.

  موسیقی های بهاری و شاد ،کلام بزرگان ،گزراش های مردمی به لهجه های مختلف ،تلفن و پیامک های تبریک مردمی ،پخش پیام تبریک  مقا م معظم رهبری و رئیس جمهور ، سنت صله رحم  ، معرفی آداب و رسوم مردم خراسان شمالی و...  از دیگر بخش های برنامه است.

«واینک بهار » به تهیه کنندگی مینا احمدی و گویندگی جواد اسکندری ، زهرا محمدی و ملکان آهی از ساعت 23  روز 29 اسفند تا ساعت 3 بامداد اول فروردین به صورت زنده از صدای اترک پخش می شود.

برنامه رادیویی« بهاری شو» نیز در بخش های مختلف با معرفی فرهنگ، آداب و رسوم،  مکانهای گردشگری، امکانات اقامتی استان و... استان، ضمن ایجاد فضایی شاد و نوروزی می کوشد اوقات خوشی برای مخاطبانش فراهم کند.

گزارش،  موسیقی زنده ،مستند بوم گردی،  ارتباط با هواشناسی ، نمایش ، رادیو همراه ، ارتباط با پلیس راه، عید دیدنی ( رفتن به دیدار شنونده های دائمی و خاص رادیو ) ، مسابقه ،  تلفن و پیامک و... بخشهای از  برنامه است.

«بهاری شو » به تهیه کنندگی مجید حمزانلوئی و ابراهیم نسیمی در ایام نوروز هر روز از ساعت 17:30 به مدت 90 دقیقه از صدای اترک به طور زنده با شنوندگان همراه است.

«بهاربارون » دیگر برنامه صدای اترک است که در تلاش است با ایجاد روحیه شاد در مخاطبان نوروزی خود لحظات خاطره انگیزی را برای آنان پدید آورد. ارتباط با مراکز، ارتباط تلفنی با مسئولان ستاد سفرهای نوروزی ، اطلاع رسانی در زمینه سفر ایمن ،گفتگو با مسافران نوروزی گزارش بخش های متعدد کارشناسی ، پخش موسیقی های مفرح و شاد بومی محلی ، مسابقه ، تلفن و پیامک های مردمی و... بخش های از  این برنامه زیبا و شنیدنی نوروزی می باشد.

تهیه کنندگی«بهاربارون » بر عهده سمانه سفیدگر،مریم سلمانی طبری و زهرا تیمورزاده است که در ایام نوروز هر روز ساعت 10 به مدت 90 دقیقه از صدای اترک به صورت زنده پخش می شود.