سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

نوروز در اترک - صفحه محتوایی خبر

 

 

نوروز در اترک

نوروز در اترک

 

صداوسیمای خراسان شمالی به مناسبت تحویل سال نو و تعطیلات آغازین بهار ، ویژه برنامه های مختلفی را برای مخاطبانش تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، شبکه اترک با برنامه ‏های : « اینجا بهار است »  ، « سلام بهار » ، « بهار بارون» و  « بهاری شو » مهمان خانه های گرم اهالی خراسان شمالی می شود.

 « اینجا بهار است » ؛ عنوان ویژه برنامه تحویل سال سیمای اترک است که با هدف ایجاد لحظاتی شاد ومفرح  در ساعات پایانی سال ۹۷ و دقایق آغازین سال ۹۸ تهیه وتولید می گردد.  این برنامه سعی دارد با  نمایش طنز صبر خان ( شخصیت عروسکی دوست داشتنی و محبوب ) با حال و هوای نوروزی ، موسیقی تصویر ، دوربین مخفی ، کارشناس مذهبی ، نمایش ، گزارش از خانه سالمندان ، ارتباط با پلیس راه ، پیام های سلامت ،  مرزبانان غیور ، وله های نوروزی ، تلفن و پیامک های مردمی  و... لحظات به یاد ماندنی را در ذهن مخاطبانش به یادگار بگذارد.

ویژه برنامه « اینجا بهار است » به تهیه کنندگی رسول فرحبخش ساعت 5 صبح روز اول فروردین سال 99 به مدت4 ساعت از سیمای اترک به صورت زنده پخش می شود.

همچنین« اینجا بهار است » در تعطیلات نوروز هم هر شب با هدف ایجاد فضای شاد و بهاری همراه بینندگان است و می کوشد در کنار معرفی فرهنگ ، آداب و رسوم نوروزی مردم استان ، با بخش های متنوع  شامل :   نمایش طنز شخصیت عروسکی صبرخان  ، دعوت از مهمانان در زمینه های گوناکون ، موسیقی های محلی و پاپ ، آشنایی با نخبگان و هنرمندان ، سلامت باشیم ، و... ساعات خوشی را برای مخاطبانش فراهم کند.

 گزارش ، ارتباط با کارشناسان انتظامی پلیس راهور ، گزارش از حوزه سلامت  ، معرفی کتاب  ، تلفن و پیامک های مردمی و... از دیگر بخش های « اینجا بهار است » می باشد که شب های نوروز ساعت 21 به مدت 90 دقیقه به تهیه کنندگی رسول فرحبخش به صورت زنده از سیمای اترک روی آنتن می رود.

صدای اترک نیز با برنامه های «سلام بهار » ، «بهار بارون » و « بهاری شو»  زمزمه ها و نغمه های بهاری را برای شنوندگانش می نوازد.

«سلام بهار »  ویژه برنامه تحویل سال صدای اترک است که باهدف ایجاد فضای شاد و مفرح همراه با معنویت و همدلی در لحظات تحویل سال تهیه و تولید می شود. با توجه به همزمانی اول فروردین و شهادت امام موسی کاظم (ع) آیتم هایی متناسب با فضای معنوی این روز طراحی شده است که عبارتند از پیام هواشناسی ، پلیس راه ، کارشناس مذهبی ، آرزوی سلامتی با گویش های متفاوت مردم ، شعار سال ، معرفی آداب و رسوم محلی مردم خراسان شمالی ، بیانات مقام معظم رهبری ، بسته سال تحویل، ارتباط تلفنی با قم و مشهد و...  از دیگر بخش های برنامه است.

«سلام بهار » به تهیه کنندگی سمانه سفیدگر از ساعت 6 صبح روز اول فروردین به مدت 2 ساعت به صورت زنده از صدای اترک پخش می شود.

«بهاربارون » دیگر برنامه صدای اترک است که در تلاش است با ایجاد روحیه شاد در مخاطبان نوروزی خود لحظات خاطره انگیزی را برای آنان پدید آورد. ارتباط با مراکز مختلف مانند : بهداشت  ، هواشناسی و پلیس راه ، گزارش ، بخش های متعدد کارشناسی ، پخش موسیقی های با کلام و بی کلام مفرح و شاد بومی محلی ، مسابقه ، مشاهیر استان ، آداب و رسوم نوروز در استان ، تلفن و پیامک های مردمی و... بخش های از  این برنامه زیبا و شنیدنی نوروزی می باشد.

«بهاربارون » در ایام نوروز هر روز ساعت 9 به مدت 2 ساعت از صدای اترک به صورت زنده پخش می شود.

همچنین برنامه رادیویی« بهاری شو » نیز، در بخش های مختلف با نمایش های کوتاه و موضوعی ، بخش های لطیفه ، شوخی با موسیقی ها ، یادی از قدیما ، بازی های خانگی و سرگرمی و... می کوشد با ایجاد فضایی شاد و نوروزی اوقات خوشی را برای شنوندگان فراهم کند. گزارش،  ارتباط با پلیس راه ، ارتباط با هواشناسی، پیام های سلامت ، معرفی فرهنگ ، آداب و رسوم نوروزی مردم استان ، مسابقه ،  تلفن و پیامک و... از دیگر بخش های برنامه است.

«بهاری شو »  در ایام نوروز هر روز از ساعت 17 به مدت 2 ساعت از صدای اترک به طور زنده با شنوندگان همراه است.