سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

نوروز 1400 با بهار نارنج - صفحه محتوایی خبر

 

 

نوروز 1400 با بهار نارنج

نوروز 1400 با بهار نارنج


مدیر کل صدا و سیمای مرکز گلستان در جلسه هماهنگی برنامه های نوروزی گفت: در سال نو همراه با برنامه های متنوع به استقبال نوروز 1400 می رویم.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، منتظر حجت در ادامه بیان داشت: همزمان با آغاز فصل بهار و نو شدن طبیعت، معاونت های سیما، صدا، خبر و فضای مجازی با ویژه برنامه‌های شاد و مفرحی میهمان خانه های گرم مردم می شوند.
وی با اشاره به اینکه شبکه استانی سیما برای تحویل سال نو ویژه برنامه‌ای با عنوان "لحظه آغاز" را تدارک دیده است، بیان داشت: این ویژه برنامه از ساعت 10:00 صبح  روز شنبه 30 اسفند 99 تا دقایقی پس از لحظه تحویل سال با بینندگان همراه خواهد بود.
مدیر کل صدا و سیما در ادامه از ویژه برنامه 13 روز عید باستانی شبکه سیمای گلستان با عنوان "بهارنارنج " نام برد و افزود: این برنامه به مدت 75 دقیقه هرشب از ساعت 21:00 با هدف ایجاد فضای مفرح و شاد و با حال و هوای نوروزی و اعیاد شعبانیه روی آنتن می رود.
منتظر حجت همچنین از تدارک برنامه‌های ویژه برای رده سنی کودک و نوجوان خبر داد و بیان داشت: ویژه برنامه "ی آسمون ستاره" عنوان برنامه ایست که ویژه کودک ساخته و پرداخته شده است، این برنامه با هدف ایجاد لحظات شاد برای کودکان، دقایقی را به صورت کلیپ های آموزشی و مخصوصا پیشگیری و مراقبت از بیماری ها می پردازد.
وی گفت : معاونت سیما همچنین برنامه‌های متعددی را در قالب‌های مختلف همچون، سریال های داستانی و خانوادگی، مستند، و مسابقات سرگرمی و ... برای ایام نوروز تدارک دیده است.
مدیر کل صدا و سیما از برنامه های معاونت صدای فارسی و ترکمنی در این ایام خبرداد و افزود: رادیو گلستان همویژه برنامه سال تحویل را با عنوان "صدای پای بهار" پخش خواهد کرد که این برنامه با آخرین اخبار و اطلاعات همراه آموزشی در موضوعات مختلف از ساعت 09:00 تا 11:00 صبح روز شنبه 30 اسفند و ازساعت 12:15 تا دقایقی بعد از سال تحویل با ویژه برنامه "پا به پای بهار" لحظات شاد و مفرحی را همراه با آخرین اطلاعات و موضوعات روز و شرایط کرونایی به سمع بینندگان همیشه همراه می رساند.
منتظرحجت از برنامه های ایام نوروز این معاونت  از جمله " بهار در گلستان " برنامه صبحگاهی  و" گلستان بهاری "برنامه عصرگاهی نام برد و افزود: بهار در گلستان عنوان برنامه ی صبحگاهی رادیو گلستان می باشد که بصورت زنده در ایام نوروز هر روز صبح از ساعت 10:00 الی 12:00 گلستان بهاری عنوان برنامه ای است که بصورت زنده عصرها در ایام نوروز از ساعت 17:00 الی 19:00 شنوندگان همیشه همراه رادیو را همراهی می کند.
وی از دیگر برنامه های رادیو گلستان  در ایام نوروز به برنامه های  " طنزهای کوتاه (عیدانه) "،" گشت و گذار"، " زمین را دوست دارم "، " اینجا گلستان هست "، " شیرینی خونه "، " شهر به شهر "، " چارشو "،" سلامت باشید " و " برنامه نوروز در روستا " اشاره کرد.
مدیر کل صدا و سیما در ادامه افزود: رادیو ترکمنی برون مرزی با ویژه برنامه " بهار ترکمن( بهار بایرامی)" لحظه تحویل سال نو از ساعت 09:00 صبح روز شنبه 30 اسفند همراه با پخش پیام تبریک مقام معظم رهبری (مدظله العالی) وهمچنین ویژه برنامه "یازاولکاسیندان(جشن بهار)"  در 13 روز عید مهمان هموطنان داخل کشور و شنوندگان کشورهای آسیای میانه و قفقاز می باشد، دیگر برنامه های رادیو ترکمنی برونمرزی "درمحضر آفتاب"، "چشمه ایمان"، "خانه و خانواده"، "گوهر جوانی"، "درآینه شعر"، "نغمه ها"، "اخبار و تفاسیر" و ... برای هموطنان داخل استان و کشور روی آنتن می رود.
 منتظر حجت همچنین به ویژه برنامه های "معاونت خبر" اشاره کرد و اذعان داشت : معاونت خبر مرکز نیز با اطلاع رسانی، تولید و پخش 20 گزارش موضوعی نوروزی،  7 مستند گزارشی در قالب جاذبه های گردشگری، آداب و رسوم اقوام مختلف استان ویژه نوروز، فرهنگی و صنایع دستی و... 1 برنامه گفتگوی ویژه خبری، تهیه و ارسال اخبارتولیدی تلویزیونی و رادیویی به تهران و شبکه های سراسری را در ایام نوروز تدارک دیده است.
وی در پایان افزود: معاونت فضای مجازی مرکز همراه با دیگر معاونت ها نیز در خصوص نوروز به بارگذاری برنامه های مختلفی اعم  از 10 نمایش طنز 1 دقیقه ای ویژه نوروز، 15 انیمیشن طنز با نام آقای فلان، 10 دوربین مخفی، گلستان شناسی، 20 پوستر، 60عکس نوشت، 14 موشن گرافیک، 20 اینفوگرافی، 50 کلیپ ویدیو، 25 پادکست، صفحه ویژه نوروز در وب سایت مرکز و برگزاری پویش ... از واحدهای صدا، سیما و خبر را در این ایام بارگذاری خواهد کرد.