جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

نوروز 98 در صدا وسیمای مرکز سیستان وبلوچستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

نوروز 98 در صدا وسیمای مرکز سیستان وبلوچستان

نوروز 98 در صدا وسیمای مرکز سیستان وبلوچستان

 

شبکه استانی صدای مرکز سیستان وبلوچستان با ویژه برنامه های سال نو سلام سال جدید را جشن خواهد گرفت سال نو سلام عنوان ویژه برنامه تحویل سال 1398 است که به مدت 180 دقیقه به صورت زنده به روی آنتن خواهد رفت .

معرفی مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری استان ، اطلاعات پرواز و اطلاعات جوی هوا از زبان هواشناسان ، ارتباط با گزارشگران افتخاری ، نوروزنامه - بیان فرهنگ وآداب ورسوم مردم سیستان واقوام بلوچ در بلوچستان که با گویش ها وزبان های گوناگون در کنار یکدیگر زندگی می کنند و همچنین آئین های به استقبال رفتن نوروزدر سیستان و پخت کلوچه های محلی و شیرینی های سنتی و بیان رسم ورسوم دید و بازدید از بخش هایست که در این ویژه برنامه از ساعت 24 تا 3 بامداد به تهیه کنندگی ندرت نوروزی تهیه و پخش خواهد شد .

بهار و بهارگاه عنوان ویژه برنامه مناسبتی عید نوروز است که در 20 قسمت قبل از آغاز سال نو با ویژه برنامه های به استقبال نوروز میرود .

این برنامه با ساختار بومی –محلی از 25 اسفند ماه با هدف اوقاتی شاد و به یاماندنی جشن باستانی نوروز را  تا 16 فروردین گرامی می دارد .

این برنامه در قالب برنامه صبحگاهی به مدت 90 دقیقه از ساعت 9:30 تا 11:30 با تهیه بخش های جذاب و سرگرم کننده از جمله گزارش های از روستاهای سطح استان با هدف معرفی جاذبه های توریستی و گردشگری ، معرفی صنایع دستی استان ، معرفی مکان های تفریحی و تاریخی استان تهیه و تولید می شود .

بهارانه عنوان ویژه برنامه  عصرگاهی مناسبتی ایام نوروز است که در ایام نوروز از ساعت 17:30 تا 19 با هدف معرفی استان سیستان و بلوچستان استودیو به استودیو با استان ها و شهرهای مختلف کشور ارتباط  برقرار می کند تا آداب ورسوم مردم سیستان وبلوچستان و فرهنگ  مردم  این مرز وبوم را معرفی کنند این برنامه  را در ایام تعطیلات نوروز حامد بیجاری ،کوروش شیرزایی – زهرا پارسا -  فریبا دادی پور  - مریم رخشانی – خدیجه رحمت زهی – نسرین گلوی در روزهای متوالی تهیه کنندگی می کند .

چهل بهار عنوان ویزه برنامه سیمای شبکه استانی هامون است که نوروز 98 را در لحظه تحویل سال جشن خواهد گرفت این ویژه برنامه با فضای بومی محلی در روستای منزل آب به مدت 240 دقیقه به تهیه کنندگی یاسین خوش آمدزهی به روی انتن خواهد رفت .

این ویژه برنامه با معرفی فضای بو م گردی سعی در معرفی جاذبه های گردشگری استان دارد و با حضور شخصیت های هنری ، فرهنگی ، ورزشی و چهره های شاخص در مسائل امنیتی  فضای فرهنگی استان را به خوبی ترسیم خواهد نمود .تقدیر از خانواده های مدافع حرم و حضور خانواده شهید نوجوان  سبیل اخلاقی و یادبود شهدای امنیتی استان با حضور فرماندهان و مسئولین ، تقدیر از هنرمندان و فعالان فرهنگی، تهیه گزارش های از مناطق تفریحی و سیر وسفر ،حضور گروه های هنری موسیقی  و حضور هنرمندان ملی از بخش هایست که در برنامه چهل بهار خواهید دید .این برنامه از ساعت 17:30 در بخش آغازین شروع ودر زمان بندی های مشخص پخش واز ساعت 23 تا بعد از سال تحویل همراه بینندگان خواهد بود .

سال نو سلام عنوان برنامه نوروزی است که در 17 قسمت به مدت 90 دقیقه در ساعت 30 :20 از چاه نیمه سیستان با ساختار ترکیبی جنگ شبانه تهیه و به صورت مستقیم از شبکه هامون پخش خواهد شد .

این برنامه با هدف معرفی جاذبه های گردشگری سیستان و بلوچستان آداب و رسوم مردم این منطق را به تصویر می کشد .معرفی فعالیتهای توسعه آموزشی ، فرهنگی و اقتصادی و ... از بخش هایست که در سال نو سلام خواهید دید .

این برنامه را مهدی افشار قهرمانی تهیه کنندگی و حسن خمری اجرا خواهد نمود .