جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نگهداری و رشد مخاطب مستلزم پژوهش محوری - صفحه محتوایی خبر

 

 

نگهداری و رشد مخاطب مستلزم پژوهش محوری

قائم مقام مرکز تحقیقات صدا و سیما، پژوهش محوری را لازمه جذب، نگهداری و رشد مخاطبان رسانه ملی بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: قائم مقام مرکز تحقیقات سازمان در اختتامیه دوره آموزشی منطقه ای پژوهشگران مراکز استان ها در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری با تشکر از این مرکز برای اهتمام در بحث آموزش، به چالش های پیش روی رسانه اشاره و رفع آنها را مستلزم محور قراردادن پژوهش در برنامه ریزی ها اعلام کرد.

دکتر طارمی افزایش تکنولوژی و فناوری های جدید و مواجه شدن خانواده ها با هجمه فرهنگی، انباشت اطلاعات و سردرگمی در تصمیم گیری و تدریس نظریه های ارتباطی بر اساس انسان شناسی غربی در دانشگاه ها و ناسازگاری آنها با تعالیم دینی را از مهمترین این چالش ها برشمرد.

وی افزود: رسانه ملی برای پیشرو بودن در تولید فناوری، تولید محتوا بر اساس نظریه دینی و باورهای اعتقادی و جذب، نگهداری و رشد مخاطبان باید بر اساس فعالیت های پژوهش محوری حرکت کند.

حجت اله رحیم زاده، مدیرکل مرکز چهارمحال و بختیاری هم در این نشست با اشاره به رقابت رسانه ها در دنیای کنونی گفت: رسانه ملی برای حفظ جایگاه و پیش بردن اهداف خود باید مطابق شناخت نیاز و سلیقه مخاطبان برنامه سازی کند که برای دست یافتن به این هدف، پژوهشگران نقش تأثیرگذاری در راهنمایی مدیران و برنامه سازان دارند.

در پایان این دوره آموزشی از طرف معاون آموزش و پژوهش سازمان، از مدیرکل و مدیر واحد آموزش و پژوهش مرکز چهارمحال و بختیاری به خاطر حمایت از بحث آموزش و تلاش در این زمینه تجلیل و قدردانی شد.

دوره آموزشی منطقه ای پژوهشگران مراکز استان ها با حضور قائم مقام مرکز تحقیقات صدا و سیما، مدیرکل پژوهش استان ها و خارج از کشور مرکز تحقیقات و پژوهشگران یازده مرکز استانی رسانه ملی به مدت 3 روز در مرکز چهارمحال و بختیاری برگزارشد.

alt

alt