جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

هزار و یک داستان از شبکه شما روایت می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

هزار و یک داستان از شبکه شما روایت می شود


مجموعه 26 قسمتي انيميشن هزار و يك داستان تولید سيماي مركز اصفهان هر روز ساعت 16 و 30 دقیقه از شبکه شما پخش می شود.

تهيه كننده اين مجموعه در گفتگو با روابط عمومي معاونت امور استان‌ها، توليد اين مجموعه را برگرفته از بهترين كتاب‌هاي كودك موجود در بازار كتاب بيان كرد و افزود : پس از مطالعه و بررسي بيش از 2000 عنوان كتاب 26 جلد آن كه هم به لحاظ قصه و هم تصويرگري از كيفيت بهتري برخوردار بودند با هدف ترويج كتاب خواني براي تبديل به انيميشن انتخاب شدند .

علي رئيسي با اشاره به 7 ماه پيش توليد مجموعه هزار و يك داستان افزود : پس از بازنويسي قصه‌ها و بازآفريني كاراكترها و صحنه‌ها كار توليد از مهر ماه سال 89 آغاز شد .

وي تکنیک استفاده شده در توليد انيميشن هزار و يك داستان را دو بعدي بيان كرد و افزود: براي هر قسمت از اين مجموعه كاراكتر و لي‌اوت جداگانه طراحي و اجرا شده است.

alt

وي از موفقیت این انیمیشن در کسب پروانه زرین بیست و پنجمین جشنواره کودک در سال گذشته و كسب جايزه ويژه بخش سيماي جشنواره ملي فيلم دانشجويي خبر داد و افزود : شروع هر قسمت از اين مجموعه با قصه‌گو آغاز شده و در ادامه قصه به صورت انيميشن ادامه مي‌يابد. تهيه كننده مجموعه انيميشن هزار و يك داستان با اشاره به همكاري مستقيم و غير مستقيم بيش از 30 تن از هنرمندان اصفهاني در توليد اين مجموعه گفت: اين مجموعه را ريحانه كاوش كارگرداني كرده است و نگار زنجاني، فرشيد توكلي، مرجان كازروني، يكتا فيروزمنش به عنوان اينماتور در كنار عليرضا مصلحي، كامپوزيت/ سعيد محسني، فيلمبردار فضاي ديجيتال/ سعيد مهدوي، حسن قاسمي و حسين يگانه، صدابردار/  مرجان خواجه‌كازروني، قصه‌گو/ افروز باباعلي، طراح لباس/ شهره سياه‌پوش و سارا غني به عنوان باز آفريني كاراكتر و طراحي لي‌اوت/ افشين اسماعيل شريف، طراح گريم باكس/ زهرا خديويي، گريمور/ مرجان خواجه كازروني و شهرام ايرانمنش به عنوان دوبلور در اين مجموعه همكاري دارند.  

alt

alt